Daniela Iraschko-Stolz wygrała w Niżnym Tagile, Takanashi po raz 50. na podium PŚ

Daniela Iraschko-Stolz wygrała w Niżnym Tagile konkurs Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajęła Sara Takanashi.

Piotr Ziemka
Sara Takanashi East News / Na zdjęciu: Sara Takanashi

Po pierwszej serii było odwrotnie. Na czele znajdowała się Sara Takanashi, która skoczyła o 2,5 metra dalej niż Daniela Iraschko-Stolz. W drugiej rundzie Austriaczka wylądowała na 97. metrze, podczas gdy Japonka uzyskała 90 m.

Z trzynastego miejsca zajmowanego po 1/2 rywalizacji na trzecie awansowała Eva Pinkelnig. Austriaczka miała drugą odległość zawodów - dalej poszybowała jedynie triumfatorka.

Takanashi po raz 50. stanęła na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata. Reprezentantka Japonii z dorobkiem 180 punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej. Iraschko zdobyła 150 pkt i plasuje się na drugiej pozycji.