Trzecie miejsce Piotra Żyły w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w jednoseryjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. Zwyciężył Markus Eisenbichler.

Piotr Ziemka

Piotr Żyła tak jak w sobotę osiągnął odległość 139 metrów, ale tym razem ustał skok. Najdalej skoczył Alex Insam. Włoch miał 140,5 metra i po raz pierwszy stanął na podium konkursu Pucharu Kontynentalnego. Wygrał jednak Markus Eisenbichler, który wylądował na 134. metrze, lecz ruszał z 24. belki startowej, podczas gdy Polak i Włoch startowali z 26. Dla Eisenbichlera to trzecie zwycięstwo w zawodach PK. 18 oraz 19 stycznia 2014 roku triumfował w Sapporo.

W czołowej trzydziestce uplasowało się aż sześciu reprezentantów Polski. Na szóstej pozycji został sklasyfikowany Bartłomiej Kłusek. 16. był Jakub Wolny, 17. Krzysztof Biegun, 20. Przemysław Kantyka, a 23. Jan Ziobro.

Najlepszą dziesiątkę zamknął Karl Geiger. Niemiec pozostał liderem klasyfikacji generalnej PK. Zdobył 574 punkty. Drugi z dorobkiem 558 "oczek" jest Tom Hilde. Kolejne zawody zaplanowano na 6 oraz 7 lutego 2016 roku. Miejscem rywalizacji będzie wtedy Planica.