Zaskakująca decyzja Rune Velty. Mistrz świata zakończył karierę

Zaskakującą decyzję podjął Rune Velta. Norweski skoczek, który rok temu był gwiazdą mistrzostw świata, poinformował o zakończeniu sportowej kariery. - Nie mam motywacji, by kontynuować skakanie - powiedział Norweg.

Łukasz Witczyk

Rune Velta w 2015 roku w Falun zdobył cztery medale mistrzostw świata. Stanął na najwyższym stopniu podium w konkursie na skoczni normalnej (K-90), a także zdobył brąz na skoczni dużej (K-120). Do tego dorzucił srebrny oraz złoty medal w konkursach drużynowych. Były to największe sukcesy w karierze norweskiego skoczka.

29-latek w minionym sezonie nie wystąpił w żadnych zawodach Pucharu Świata. Nie mógł wrócić do wysokiej formy i zdecydował się na zakończenie kariery. - Jeśli chce się być na szczycie, to trzeba mieć motywacje i codziennie dawać z siebie absolutnie wszystko. Ostatnio odczuwam, że nie mam motywacji i najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie poszukiwanie nowych wyzwań - przekazał Velta.

- Czuję, że osiągnąłem maksimum i jestem wdzięczny za wszystkie wspaniałe chwile. Jest wiele osób, które przyczyniły się do moich sukcesów i chcę im podziękować - dodał norweski skoczek. Po zakończeniu kariery Velta będzie skupiał się na studiowaniu w National Sports Academy.

Sezon 2014/2015 był dla niego najlepszym w karierze. Zajął 8. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i w czterech konkursach stał na podium. Norweg w historii swoich startów ani razu nie wygrał konkursu PŚ, dwukrotnie był drugi i czterokrotnie zajął trzecią pozycję.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)