KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wielka radość pod skocznią w Lahti. Kamil Stoch do Piotra Żyły: Strasznie się rozgadałeś

- Zasłużyliśmy na ten sukces. Pracowaliśmy na niego bardzo długo i bardzo ciężko - powiedział pod skocznią w Lahti Kamil Stoch, złoty medalista mistrzostw świata w konkursie drużynowym.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
PAP / Grzegorz Momot

- Strasznie się rozgadałeś - powiedział Stoch do rozmawiającego z polskimi dziennikarzami Piotra Żyły. Po chwili rzucił się na kolegę i wyściskał go. Przez kilka sekund nasi dwaj bohaterowie objęci skakali i krzyczeli z radości.

- Dobra, uciekam - rzucił Żyła i ustąpił miejsca Stochowi.

- Każdy z nas skakał tak, jak potrafi najlepiej, i to w zupełności wystarczyło. Przed ostatnią serią wiedziałem, że wcale nie muszę daleko wylądować, no ale trzeba było skoczyć - opowiadał 29-letni zawodnik z Zębu.

Złoty medal gwarantował Polakom 110-112 metrowy skok Stocha w kończącej konkurs kolejce. Lider naszej kadry przekroczył tę odległość bez najmniejszego problemu i uzyskał 124,5 metra.

- Chciałem oddać normalny skok, zielonej linii na rozbiegu w ogóle nie widziałem. Po wylądowaniu wiedziałem, że jest dobrze. Zasłużyliśmy na ten sukces. Bardzo długo i bardzo ciężko na niego pracowaliśmy - powiedział dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi. - To, co teraz przeżywam, jest niesamowite - dodał.

Zespół, który pracował na złoto w Lahti, to jak mówi Stoch nie tylko on, Żyła, Kubacki i Kot. - Stefan Hula i Jasiek Ziobro też do niego należą. A także sztab szkoleniowy, Polski Związek Narciarski i jego wszyscy pracownicy oraz nasze rodziny, które zawsze trzymają kciuki i są z nami wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujemy - podkreślił lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Po tych słowach głośno wykrzyknął: "Jest!" i pobiegł cieszyć się dalej.

Z Lahti - Grzegorz Wojnarowski

Zobacz wideo: MŚ w Lahti: Polscy kibice dziękowali Piotrowi Żyle. "Straciliśmy gardła!"
Czy złoty medal polskiej drużyny w Lahti to największy sukces w historii naszych skoków narciarskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×