MŚ w Lahti: Polska na siódmym miejscu w klasyfikacji medalowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Piotr Żyła

Reprezentanci dwunastu krajów wywalczyli medale podczas MŚ 2017 w Lahti. Polacy ze złotym i brązowym krążkiem, zajęli ostatecznie siódme miejsce w końcowej klasyfikacji.

W tym artykule dowiesz się o:

W ostatnim dniu rozegrano tylko jedną konkurencję. W biegu na 50 kilometrów ze startu wspólnego triumfował Alex Harvey, przez co Kanada wskoczyła do klasyfikacji medalowej i ostatecznie zajęła ósme miejsce. Srebro wywalczył Siergiej Ustiugow z Rosji, a brąz Matti Heikkinen z Finlandii.

Najlepsi podczas całych mistrzostw okazali się Norwegowie, którzy w sumie zdobyli aż 18 medali, z czego siedem złotych. Cztery najcenniejsze krążki wywalczyła Marit Bjoergen, a tyle samo ich zdobył Johannes Rydzek. Kombinator norweski przyczynił się do drugiego miejsca Niemców w klasyfikacji medalowej. W sumie zdobyli ich jedenaście, aż sześć z nich było złotych.

W sumie sześć krążków uzyskali Rosjanie, a po pięć Austriacy i Finowie.

Biało-Czerwoni sięgnęli po dwa medale. Najpierw Piotr Żyła w konkursie indywidualnym wywalczył brązowy krążek, a następnie wraz z Kamilem Stochem, Maciejem Kotem i Dawidem Kubackim, okazał się bezkonkurencyjny w konkursie drużynowym.

W sumie dwanaście reprezentacji wywalczyło medale podczas MŚ 2017 w Lahti. Oprócz wcześniej wspomnianych nacji, w klasyfikacji zapisali się Włosi, Japończycy, Szwedzi, Amerykanie i Francuzi.

Dwa lata temu w Falun medale odbierali również Czesi oraz Szwajcarzy, a Polacy z dwoma brązowymi medalami zajęli 13. miejsce.