Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MŚ w Lahti: Polska na siódmym miejscu w klasyfikacji medalowej

Reprezentanci dwunastu krajów wywalczyli medale podczas MŚ 2017 w Lahti. Polacy ze złotym i brązowym krążkiem, zajęli ostatecznie siódme miejsce w końcowej klasyfikacji.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Na zdjęciu Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Piotr Żyła PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Piotr Żyła

W ostatnim dniu rozegrano tylko jedną konkurencję. W biegu na 50 kilometrów ze startu wspólnego triumfował Alex Harvey, przez co Kanada wskoczyła do klasyfikacji medalowej i ostatecznie zajęła ósme miejsce. Srebro wywalczył Siergiej Ustiugow z Rosji, a brąz Matti Heikkinen z Finlandii. 

Najlepsi podczas całych mistrzostw okazali się Norwegowie, którzy w sumie zdobyli aż 18 medali, z czego siedem złotych. Cztery najcenniejsze krążki wywalczyła Marit Bjoergen, a tyle samo ich zdobył Johannes Rydzek. Kombinator norweski przyczynił się do drugiego miejsca Niemców w klasyfikacji medalowej. W sumie zdobyli ich jedenaście, aż sześć z nich było złotych. 

W sumie sześć krążków uzyskali Rosjanie, a po pięć Austriacy i Finowie.

Biało-Czerwoni sięgnęli po dwa medale. Najpierw Piotr Żyła w konkursie indywidualnym wywalczył brązowy krążek, a następnie wraz z Kamilem Stochem, Maciejem Kotem i Dawidem Kubackim, okazał się bezkonkurencyjny w konkursie drużynowym.

Zobacz wideo: MŚ w Lahti: Polscy kibice dziękowali Piotrowi Żyle. "Straciliśmy gardła!"

W sumie dwanaście reprezentacji wywalczyło medale podczas MŚ 2017 w Lahti. Oprócz wcześniej wspomnianych nacji, w klasyfikacji zapisali się Włosi, Japończycy, Szwedzi, Amerykanie i Francuzi. 

Dwa lata temu w Falun medale odbierali również Czesi oraz Szwajcarzy, a Polacy z dwoma brązowymi medalami zajęli 13. miejsce. 

Tabela medalowa MŚ Lahti 2017:

miejsce kraj złoto srebro brąz łącznie
1. Norwegia 7 6 5 18
2. Niemcy 6 3 2 11
3. Rosja 2 4 - 6
4. Austria 2 1 2 5
5. Finlandia 1 1 3 5
6. Włochy 1 1 - 2
7. Polska 1 - 1 2
8. Kanada 1 - - 1
9. Japonia - 2 3 5
10. Szwecja - 2 2 4
11. USA - 1 2 3
12. Francja - - 1 1

Czy za dwa lata podczas MŚ w Seefeld Polacy zdobędą więcej niż dwa medale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
 • Patrykowski Zgłoś komentarz
  Zupełnie nie rozumiem decyzji Polskiego Związku Narciarskiego w sprawie nie dania szansy pokazania się naszym młodym Paniom na takiej imprezie. Doświadczenie zdobyte w takich imprezach jest
  Czytaj całość
  bezcenne, zakładając że w pucharze świata kobiet nasze dziewczyny jotowały wyniki w okolicach 31-36 miejsca, miały by wielką szansę przebić się do 30-tki. Dodatkowo konkurs mieszany nie pozbawił by nas szans awansu do 2 serii. 14 ekip w tym Włosi, Kazachstan, Francja, Kanada, Rumunia i brak Polskiej ekipy. Dla mnie kibica skoków narciarskich to skandal. Poddanie się bez walki, nie dania szansy naszym Paniom i drużynie jest działaniem na szkodę federacji. A może osobiste animozje wzięły górę nad przyzwoitością. Mam wielki niesmak i żal. Ilu pojechało działaczy, że zabrakło miejsca dla Pań...?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×