Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Fiński skoczek w tarapatach. Harri Olli załamany

Harri Olli znalazł się w poważnych tarapatach. Skoczek kilka miesięcy temu został wykluczony z kadry, a teraz może stracić aż 70 tysięcy euro.

Karol Borawski
Karol Borawski

Wicemistrz świata z Sapporo z 2007 oraz mistrz świata juniorów z 2002 roku podpadł związkowi kilka miesięcy temu. W serwisie YouTube znalazło się nagranie z doświadczonym skoczkiem w roli głównej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że materiał był reklamą firmy bukmacherskiej. Tym samym Harri Olli złamał fińskie prawo, a także złamał regulamin federacji.

Związek w październiku 2016 roku wykluczył zawodnika z kadry, a także skierował sprawę do sądu. 32-letniemu skoczkowi zarzucił, że złamał warunki umowy. Z kolei Olli przekonuje, że nie był świadomy konsekwencji, ponieważ od firmy bukmacherskiej nie otrzymał wynagrodzenia, a związek z żadną tego typu firmą nie współpracuje i wydawało mu się, że w jego działaniu nie ma konfliktu interesów.

Sąd był innego zdania i nałożył na Fina karę 70 tysięcy euro, na co poza kosztami sądowymi składa się również odszkodowanie dla związku.

- Ta kwota, którą mi zasądzono, jest całkowicie nie do przyjęcia. To nie może być taki rząd wielkości, to po prostu niesprawiedliwe - przyznał skoczek, którego cytuje "Ilta Sanomat".

ZOBACZ WIDEO: Katarzyna Kiedrzynek: Trener reprezentacji mnie zszokował, łzy poleciały mi z oczu

- Wniosę o apelację. Wątpię w bezstronność sędziego - dodał. Olli przyznał, że zamierza wnieść o stwierdzenie nieważność decyzji organu arbitrażowego.

W 2011 roku pochodzący z Rovaniemi skoczek ogłosił zakończenie kariery. Kilkanaście miesięcy później ją wznowił, ale nie był w stanie zbliżyć się do formy, którą prezentował w sezonie 2008/2009, gdy był czwartym zawodnikiem klasyfikacji Pucharu Świata.

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Czy Harri Olli powinien zakończyć swoją przygodę ze skokami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Ilta Sanomat
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×