Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zaskakująca zmiana w TVP. Przemysław Babiarz będzie komentował skoki

Przemysław Babiarz, znany z zajmowania się lekkoatletyką i pływaniem na antenie Telewizji Polskiej, będzie komentował najbliższe konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. To zaskakująca zmiana dla kibiców.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Włodzimierz Szaranowicz (L) i Przemysław Babiarz (P) Newspix / Na zdjęciu: Włodzimierz Szaranowicz (L) i Przemysław Babiarz (P)

Już w najbliższy weekend rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dla polskich kibiców będzie wyjątkowy, ponieważ rozpocznie się konkursami w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza. Po raz pierwszy inauguracja cyklu odbędzie się w naszym kraju.

Oprócz wielu nowinek, m.in. obowiązkowych kwalifikacji dla wszystkich zawodników, kibiców w Polsce czeka jeszcze jedno zaskoczenie. Otóż pierwsze zawody skomentuje na antenie Telewizji Polskiej osoba znana do tej pory z pracy przy innych dyscyplinach.

TVP potwierdziło, że wspólnie z Sebastianem Szczęsnym za mikrofonem usiądzie Przemysław Babiarz, do tej pory zajmujący się lekkoatletyką, pływaniem, a zimą biegami narciarskimi i łyżwiarstwem figurowym.

To oznacza, że konkursów w Wiśle nie skomentuje Włodzimierz Szaranowicz, do niedawna szef sportu w TVP, od wielu lat zajmujący się tą dyscypliną sportu. Zmiana wywołała wiele komentarzy w internecie.

Fani są zaskoczeni decyzją kierownictwa telewizji. "Ciekawe jakim cudem Przemysław Babiarz. Przecież on zna się na komentowaniu lekkiej atletyki, pływania i biegów narciarskich", "Mają do dyspozycji trzech innych, a wysyłają kogoś, kto się na tym nie zna" - to niektóre z tych bardziej krytycznych opinii telewidzów.

Są jednak też takie wspierające komentatora. "To mistrz mowy polskiej" - napisał jeden z jego fanów. Dziennikarz jest wśród telewidzów lubiany nie tylko ze względu na swoją nienaganną polszczyznę, ale też za doskonałe przygotowanie do transmisji i  styl komentowania zawodów.

Dodajmy, że Babiarz rzeczywiście nigdy nie komentował skoków narciarskich, ale zdarzało mu się pracować w studiu w trakcie zawodów. Mimo że jest on doświadczonym komentatorem, najbliższy weekend będzie dla niego dużym wyzwaniem.

W sobotę o godz. 16 w Wiśle odbędzie się konkurs drużynowy, dzień później skoczkowie staną do rywalizacji indywidualnej.

ZOBACZ WIDEO: Polska sędzia robi furorę w zagranicznych mediach. "Niektórzy mi się oświadczają"

Czy jesteś za tym, by Przemysław Babiarz komentował skoki narciarskie w TVP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
TVP Sport, Inf. własna

Komentarze (18):

Zobacz więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×