PŚ w Wiśle: Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej! Dawid Kubacki trzeci

Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce w serii próbnej przed drużynowym konkursem Pucharu Świata 2017/2018 w Wiśle. Trzeci był Dawid Kubacki.

Piotr Ziemka
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Spośród zawodników z pierwszej dwunastki najdalej wylądował Markus Eisenbichler. Niemiec uzyskał na skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza (HS 134) 128,5 metra. Piąty rezultat w tym gronie miał Piotr Żyła, któremu zmierzono 120 metrów. Niegroźny upadek zaliczył Włoch Alex Insam.

W drugiej grupie najlepiej spisał się Dawid Kubacki (125,5 metra). Zwycięzca Letniej Grand Prix 2017 po swoim skoku zajmował w klasyfikacji serii próbnej drugą lokatę. Z dorobkiem o 1,1 punktu większym prowadził wówczas Eisenbichler.

Z kolei w trzeciej kolejce trzeci był Maciej Kot (121,5 m). Więcej punktów od niego zdobyli Daniel Tande oraz Stephan Leyhe. 45 skoczków startowało z jedenastej belki. Z rozbiegu niższego o jeden stopień wystartowali tylko Stefan Kraft i Kamil Stoch.

Eisenbichlera wyprzedził jedynie Stoch, który uzyskał 128,5 metra i 76,8 punktu. Drużynowo najlepiej spisali się Niemcy (283,1 punktu). Na drugiej pozycji z dorobkiem 282 punktów uplasowali się Polacy. W serii próbnej nie wystąpił Ville Larinto.