Raw Air 2018 w Oslo: ciąg dalszy dominacji - Kamil Stoch liderem po 1. serii!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Kamil Stoch
zdjęcie autora artykułu

Kamil Stoch prowadzi po pierwszej serii konkursu turnieju Raw Air w Oslo. Do drugiej rundy zakwalifikowało się czterech Polaków.

Jako dziewiąty skakał Jonathan Learoyd. Francuz uzyskał na Holmenkollbakken (HS134) 133,5 metra i długo znajdował się na prowadzeniu. Drugi w serii próbnej Gregor Schlierenzauer i trzeci Yukiya Sato nie spisali się w konkursie już tak dobrze. Japończyk z 29. rezultatem zakwalifikował się do drugiej serii, a Austriaka zabrakło w czołowej dziesiątce - był osiemnasty.

Jakub Wolny po swoim skoku zajmował trzecią lokatę. Dziewięciu następnych zawodników nie zdołało wyprzedzić Polaka. Dopiero Tilen Bartol (29. na liście startowej) znalazł się przed Wolnym oraz prowadzącym Francuzem i został liderem.

Tuż po Bartolu wystąpił Michael Hayboeck. Austriak wylądował na 133. metrze i objął przodownictwo. Po jego skoku zmieniono belkę z trzynastej na dwunastą.

Do drugiej odsłony rywalizacji nie zakwalifikował się niespodziewanie Stefan Hula. Poprzednio nie było go w czołowej trzydziestce 3 grudnia w Niżnym Tagile. Odpadli też Anders FannemelJunshiro Kobayashi i Markus Eisenbichler.

Kamil Stoch ponownie wylądował najdalej. Liderowi klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zmierzono 138 metrów. Trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich zdobył 138,5 punktu.

Po raz pierwszy do drugiej serii konkursu Pucharu Świata 2017/2018 awansowali: Philipp Aschenwald, Andreas Wank oraz Andreas Schuler.

Początek drugiej serii zaplanowano na 15:28.

W turnieju Raw Air Stoch prowadzi z dorobkiem 567,3 punktów. Drugi nadal jest Robert Johansson (547,9). Trzecią lokatę zajmuje Andreas Stjernen (529,3), a szóstą - Dawid Kubacki (526,4).

Pierwsza seria konkursu w Oslo:

Miejsce Zawodnik Kraj Metry Punkty Belka
1Kamil StochPolska138138,512.
2Stefan KraftAustria129,5133,112.
3Michael HayboeckAustria133129,213.
4Tilen BartolSłowenia132128,613.
5Robert JohanssonNorwegia127,5126,612.
6Andreas WellingerNiemcy130126,512.
11Dawid KubackiPolska127,5123,612.
17Jakub WolnyPolska125117,913.
20Piotr ŻyłaPolska125,5116,312.
42Stefan HulaPolska11597,512.

ZOBACZ WIDEO Maciej Kot. Skoczek z licencją rajdowca

Źródło artykułu: