KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Nowa rola byłego skoczka. "Dziewczyny mogą wskoczyć na wyższy poziom"

Robert Mateja i Marcin Bachleda znaleźli dla siebie miejsce w kadrach Polskiego Związku Narciarskiego, ale w nowych rolach. Pierwszy z nich ma pracować z kombinatorami norweskimi, drugi - z dziewczętami.

Dawid Góra
Dawid Góra
Marcin Bachleda Newspix / TADEUSZ MIECZYNSKI / Marcin Bachleda
"Diabełek" sam zgłosił chęć współpracy z kadrą skoczkiń. Do tej pory pełnił rolę serwismena. - Chcę im pomóc, bo widzę, że mają potencjał. Jest potrzeba wprowadzenia nowych rzeczy, to powinno ruszyć. Może dzięki nowej krwi w kadrze będzie więcej motywacji.

Polskie skoczkinie wciąż nie mogą się przełamać. Obecnie w kadrze są Kinga Rajda i Anna Twardosz. Pierwsza, niespełna 18-latka, w Pucharze Świata skacze od trzech sezonów i wywalczyła punkt. W większości zawodów nie kwalifikuje się do drugiej serii. Twardosz ma 17 lat. Na razie bez sukcesów na arenie międzynarodowej.

- Teraz dziewczyny idą w duże skocznie, żeby rywalizacja wyglądała podobnie jak u mężczyzn. Mogą też skakać razem z chłopcami w zawodach mikstów. Naszym dziewczynom dużo nie brakuje, trzeba je jednak poprawić pod względem technicznym. Muszą też więcej od siebie wymagać. Powinny profesjonalniej podchodzić do sportu - tłumaczy Bachleda.

Według byłego skoczka, Polki stać na walkę o punkty w PŚ. Muszą jednak bardziej się zaangażować. - Trzeba naprowadzić je na drogę rywalizacji na świecie. W końcu czym one różnią się od innych dziewczyn? Niczym! Jak uwierzą w siebie, mogą szybko wskoczyć na wyższy poziom.

Bachleda przyznaje, że praca z dziewczętami może być trudniejsza niż z chłopcami. - Myślę jednak, że ze Sławkiem [Hankusem - przyp. red.] damy radę. Trzeba z jednej strony być twardym, a z drugiej podchodzić bardziej emocjonalnie.

Przed nowym sezonem w polskiej reprezentacji dojdzie do kilku zmian. M.in. do sztabu dołączy informatyk. Kadrę B objął Maciej Maciusiak. Mateja ma poprawić skoki kombinatorów.

ZOBACZ WIDEO Co z zapleczem polskich skoków? "Dzieci wolą grać na komputerach"
Czy polskie skoczkinie zaczną regularnie zdobywać punkty w PŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×