Niemcy też pamiętają o skoczkach. Stephan Leyhe z taką samą nagrodą jak Kamil Stoch

Stephan Leyhe był cichym bohaterem niemieckiej reprezentacji w skokach na IO w Pjongczangu. Miał duży wkład w srebro naszych zachodnich sąsiadów w konkursie drużynowym. Jego postawę w Korei docenili mieszkańcy rodzinnego Willingen.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Stephan Leyhe WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Stephan Leyhe
Zdecydowali się przygotować znaczek pocztowy, wart 70 centów. Na nim znalazło się zdjęcie Stephana Leyhe z ceremonii medalowej podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Znaczek oficjalnie zaprezentowano po zakończeniu minionego sezonu podczas przyjęcia w Willingen. Pierwszy nakład został rozprowadzony jeszcze tego samego dnia.
Zdjęcie znaczka pocztowego ze Stephanem Leyhe. Fot. weltcup-willingen.de Zdjęcie znaczka pocztowego ze Stephanem Leyhe. Fot. weltcup-willingen.de
Tym samym 26-latek został nagrodzony za sukces identycznie jak Kamil Stoch. Po minionym sezonie Poczta Polska zdecydowała się uhonorować trzykrotnego mistrza olimpijskiego limitowanym znaczkiem z jego podobizną. Pisaliśmy o tym tutaj.

Za Stephanem Leyhe najlepszy sezon w karierze. W Pjongczangu zdobył już wspomniany srebrny medal z drużyną. Wielu wątpiło, że skoczek z Willingen nie zastąpi godnie w drużynówce w Pjongczangu Markusa Eisenbichlera. Sam zawodnik po skokach na 128 i 129 metrów udowodnił jednak, że Werner Schuster podjął słuszną decyzję stawiając właśnie na niego.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Niemiec zajął 18. miejsce. Najlepiej spisał się w Oslo, gdzie został sklasyfikowany na 7. pozycji.

ZOBACZ WIDEO Czy Kamil Stoch może być jeszcze lepszy? Ojciec skoczka zabrał głos


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w kolejnym sezonie Stephan Leyhe wygra przynajmniej jeden konkurs PŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×