Letni Puchar Narodów: Polacy zwiększyli przewagę nad rywalami

Po znakomitym konkursie indywidualnym w Wiśle, Polacy powiększyli przewagę w klasyfikacji Letniego Pucharu Narodów. Sięga ona już prawie 300 punktów.

Rafał Malinowski
podium drużynówki w Wiśle WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: podium drużynówki w Wiśle
W sobotę Polacy bardzo pewnie triumfowali w konkursie drużynowym, a w niedzielę potwierdzili znakomitą dyspozycję. W zawodach indywidualnych zwyciężył Kamil Stoch, drugi był Piotr Żyła, a czwarte miejsce zajął Dawid Kubacki. W sumie aż dziewięciu Biało-Czerwonych zdobyło w niedzielę punkty Letniego Grand Prix.

To przełożyło się oczywiście na zwiększenie przewagi w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Narodów. Polacy w weekend uzbierali aż 718 punktów i mają dokładnie 299 "oczek" przewagi nad drugimi Norwegami (419 pkt). Trzecie miejsce zajmują natomiast Niemcy (405 pkt).

Już w sobotę podopieczni Stefana Horngachera staną przed szansą na kolejne punkty do klasyfikacji indywidualnej i klasyfikacji Pucharu Narodów. Kolejnym przystankiem w cyklu LGP jest Hinterzarten.