Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mika Kojonkoski zapewni chińskim zawodnikom odpowiednie warunki pracy

Przewodniczący Komitetu FIS ds. skoków narciarskich, a w przeszłości znakomity trener, pomoże reprezentacji Chin w przygotowaniach do ZIO 2022 w Pekinie.
Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Mika Kojonkoski Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Mika Kojonkoski

- Wszystko wydarzyło się bardzo szybko i dość niespodziewanie - mówi Mika Kojonkoski, cytowany na stronie internetowej Fińskiego Związku Narciarskiego.

- Moja przemowa podczas Chińsko - Europejskiej Rady ds. Zdrowia i Sportu bardzo spodobała się przedstawicielom z Chin. Zostałem zaproszony do ich kraju i przedstawiłem im plan, polegający na przeniesieniu zawodników do Kuopio - mówi były trener reprezentacji Finlandii, Austrii oraz Norwegii.

Chińscy skoczkowie mają pojawić się w fińskim ośrodku na początku października. Powstanie tam centrum szkoleniowe, składające się z 30 zawodników oraz 6 trenerów. Celem czteroletniego projektu ma być zbliżenie się chińskich skoków narciarskich do światowej czołówki przed rozpoczęciem ZIO w Pekinie.

- To będzie bardzo trudne wyzwanie, ale jak najbardziej możliwe do zrealizowania - stwierdził Kojonkoski.

Dyrektor wykonawczy Fińskiego Związku Narciarskiego, Mika Kulmala, ma nadzieję, że skoki narciarskie w Finlandii również skorzystają na utworzeniu chińskiego centrum szkoleniowego w Kuopio.

- Mocno wierzę, że wpłynie to również na rozwój fińskich skoków narciarskich - mówi Kulmala. - To będzie bliska współpraca z fińskimi skokami - potwierdza przewodniczący Komitetu FIS ds. skoków narciarskich.

ZOBACZ WIDEO: Konrad Bukowiecki: Kibice w Niemczech dali nam owacje na stojąco

Czy plan Kojonkoskiego zaowocuje podczas ZIO 2022 w Pekinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
fis-ski.com
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×