LGP: Rosjanin ucieka, Piotr Żyła o krok od Kamila Stocha

Jewgienij Klimow w sobotę powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Piotr Żyła jest natomiast bardzo blisko, by wyprzedzić w cyklu Kamila Stocha.

Rafał Malinowski
Jewgienij Klimow WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Jewgienij Klimow
Po ponad miesiącu przerwy kadra A reprezentacji Polski powróciła do rywalizacji w Letnim Grand Prix. Biało-Czerwoni stanęli na starcie pierwszego w historii konkursu w Rumunii - najlepiej z nich spisał się Piotr Żyła, który zajął drugie miejsce. Dopiero 13. był triumfator Pucharu Świata w sezonie 2017/18, Kamil Stoch.

Co jednak istotne, trzecie miejsce w zawodach zajął Jewgienij Klimow, dzięki czemu powiększył prowadzenie nad Stochem w klasyfikacji LGP do 115 punktów. Żyła natomiast po bardzo dobrym występie traci już tylko dziesięć "oczek" do swojego rodaka. Z dziesiątego na ósme miejsce awansował Dawid Kubacki, a Jakub Wolny awansował o trzy pozycje i w tej chwili jest 11.

W niedziele, na skoczni w Rasnovie, odbędzie się kolejny konkurs z cyklu LGP. Biorąc pod uwagę słabszą dyspozycję Stocha, Żyła ma duże szanse, by awansować na pozycję wicelidera.

AKTUALIZACJA: Po zakończeniu konkursu zdyskwalifikowany został Viktor Polasek, dzięki czemu Kamil Stoch zakończył zawody na 12. miejscu. W tej sytuacji ma 12 punktów przewagi nad Piotrem Żyłą.