LGP: Biało-Czerwoni wciąż na czele. Powiększyli przewagę

Kadra A Stefana Horngachera bardzo dobrze spisała się podczas zawodów Letniego Grand Prix w Rasnovie i powiększyła przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów.

Rafał Malinowski
podium drużynówki w Wiśle WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: podium drużynówki w Wiśle
Po ponad miesięcznej przerwie kadra A reprezentacji Polski wróciła do rywalizacji w Letnim Grand Prix. W poprzednich konkursach zawodnicy z zaplecza nie wykorzystali swojej szansy i na dodatek stracili znaczną część przewagi w klasyfikacji Pucharu Narodów.

W sobotę, gdy na starcie stanęli najlepsi polscy skoczkowie, sytuacja wróciła do normy. Po zakończeniu rywalizacji sędziowie zdyskwalifikowali kolejnego zawodnika, Viktora Polaska, wobec czego ostatecznie pięciu podopiecznych Stefana Horngachera znalazło się w pierwszej dziesiątce. Najlepiej spisał się Piotr Żyła, który zajął drugie miejsce, najsłabiej natomiast wicelider LGP, Kamil Stoch - 12.

Tym samym Polska powiększyła swój dorobek punktowy do 1555 punktów i ma 346 "oczek" przewagi nad drugą Japonią. Ekipa z Azji bardzo dobrze spisuje się w ostatnich konkursach, lecz w sobotę zdyskwalifikowany został Junshiro Kobayashi (wcześniej zwyciężył serię próbną).

Trzecie miejsce w Pucharze Narodów zajmują Niemcy (986 punktów), natomiast o czwartą lokatę rywalizują Austriacy, Słoweńcy i Norwegowie. W niedzielę odbędzie się kolejny konkurs z cyklu LGP.