Polacy ciągle bez wygranej w Kuusamo, ale z rekordowym wynikiem

Drugie miejsce Kamila Stocha i trzecie Piotra Żyły jest najlepszym rezultatem osiągniętym przez polskich skoczków w historii występów na skoczni Rukatunturi.

Adrian Nuckowski
skocznia narciarska w Ruce PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: skocznia narciarska w Ruce
W przeszłości tylko Adam Małysz stawał na podium Pucharu Świata na obiekcie w Kuusamo, trzykrotnie zajmując drugą pozycję (raz w 2002 i dwukrotnie w 2003 roku).

Sobotni konkurs był więc pierwszym, w którym dwóch Polaków stanęło na podium zawodów Pucharu Świata na obiekcie Rukatunturi. Jak do tej pory nie udało się jednak odnieść zwycięstwa.

Bardzo dobrze spisał się także Jakub Wolny, dla którego był to najlepszy start w karierze w zawodach Pucharu Świata. 23-letni zawodnik zajął jedenastą pozycję. Na przyzwoitym 20. miejscu zawody ukończył Stefan Hula.

Pozostali reprezentanci Polski nie zaliczyli sobotniego konkursu do udanych. Na 35. miejscu zawody ukończył Dawid Kubacki, natomiast na 53. pozycji Maciej Kot.

Dotychczasowy lider Pucharu Świata, Jewgienij Klimow, zajął 31. miejsce.

Czy Kamil Stoch założy koszulkę lidera PŚ po niedzielnym konkursie w Kuusamo?