PŚ w Kuusamo: kapitalny Kobayashi powiększył przewagę. Dwóch Polaków na podium generalki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi
PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi

Ryoyu Kobayashi znokautował swoich rywali w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dzięki dwóm wygranym w Kuusamo Japończyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Japończyk na początku sezonu prezentuje kapitalną formę. Ryoyu Kobayashi zajął trzecie miejsce w Wiśle, a następnie zaliczył dublet w fińskim Kuusamo. Szczególnie okazały był jego triumf w niedzielnym konkursie, kiedy drugiego Andreasa Wellingera pokonał o 22 punkty. Tym samym umocnił się na czele klasyfikacji generalnej PŚ w skokach narciarskich.

Na podium pozostało dwóch Polaków. Drugie miejsce zajmuje Kamil Stoch, który do lidera traci aktualnie 70 punktów. Samodzielnie na trzeciej pozycji znajduje się Piotr Żyła.

Kolejny spadek w dół klasyfikacji zanotował Jewgienij Klimow. Pierwszy tegoroczny lider Pucharu Świata w sobotę nie zdobył punktów, natomiast w niedzielę zajął dopiero 26. miejsce. Rosjanin ma obecnie na swoim koncie 105 "oczek" i spadł na siódmą pozycję.

Tuż za pierwszą dziesiątką znajdują się Dawid Kubacki i Jakub Wolny. Szczególnie cieszyć może forma tego drugiego, który w niedzielę zajął 13. miejsce. Tym razem swojego dorobku nie powiększyli Stefan Hula i Maciej Kot.