Puchar Narodów w skokach: Polacy znów lepsi od Niemców. Przewaga coraz wyraźniejsza

W sobotnim konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Willingen polscy skoczkowie zdobyli o 32 punkty więcej od Niemców, ich najgroźniejszych rywali w walce o triumf w Pucharze Narodów. Tym samym przewaga Biało-Czerwonych wynosi już 460 punktów.

Szymon Łożyński
Polscy skoczkowie na najwyższym stopniu podium drużynowego konkursu PŚ w Willingen PAP/EPA / ULRICH HUFNAGEL / Polscy skoczkowie na najwyższym stopniu podium drużynowego konkursu PŚ w Willingen
W sobotnim konkursie na Mühlenkopfschanze punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Pucharu Narodów zdobyło 4 Biało-Czerwonych. Najwięcej do dorobku polskiej drużyny dołożył Kamil Stoch, który za 2. miejsce otrzymał 80 punktów. Czwarty Piotr Żyła wywalczył 50 punktów, a piąty Dawid Kubacki 45 "oczek". 9 punktów za 22. lokatę zdobył Stefan Hula.

U Niemców najwięcej wywalczył Karl Geiger. Dość niespodziewanie 26-latek z Oberstdorfu wygrał sobotnią rywalizację i zainkasował 100 punktów. Wśród gospodarzy zawiódł dopiero 36. Markus Eisenbichler, ale dobrze zaprezentował się szósty Richard Freitag, który dołożył do dorobku niemieckiej kadry 40 punktów.

3. pozycję w klasyfikacji generalnej pucharu Narodów utrzymali Japończycy. Ich przewaga nad czwartymi Austriakami wynosi 131 "oczek".

Klasyfikacja Pucharu Narodów w skokach narciarskich po sobotnim konkursie PŚ w Willingen: