KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

MŚ w skokach 2019. Marcin Bachleda tłumaczy zakaz wypowiadania się skoczkiń. "Powinny się wyciszyć"

- Nie chcę ich tym obarczać - tak Marcin Bachleda trener polskich skoczkiń skomentował zakaz kontaktu zawodniczek z mediami po treningach i kwalifikacjach. Panie mają się wyciszyć.

Dawid Góra
Dawid Góra
Marcin Bachleda Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: Marcin Bachleda
Zakaz wywołał sporo zamieszania. O tym, że panie nie mogą wypowiadać się dla mediów, dziennikarze dowiedzieli się od samych skoczkiń.

- Po zawodach mogą rozmawiać, a teraz powinny się wyciszyć, uspokoić, zrobić swoje. Sam start na mistrzostwach świata już wywiera na nich presję - tłumaczy Marcin Bachleda.

Dziewczyny zdaje się stresować też spotykanie się z najlepszym skoczkami. Trener podkreśla, że dla nich to jest przeżycie.

- Są ciche, wstydzą się. Wyjazdy na zawody mają im dodać doświadczenia - zaznacza były skoczek.

ZOBACZ WIDEO Piątek jak maszyna! Kolejny gol Polaka w barwach Milanu! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Trener jest zaskoczony zainteresowaniem mediów po poniedziałkowym treningu skoczkiń. Skoki swoich podopiecznych ocenia jako udane, ale dodaje, że jest kilka elementów do poprawy. - Skocznia różni się od innych. Jest krótkie przejście i trzeba szybciej zbierać się z progu. Sporo dziewczyn ma tutaj problem z tym, że spóźnia skoki - wyjaśnia Bachleda.

Kamila Karpiel w czołowej "25" na wszystkich treningach >>

Podczas treningów nieźle zaprezentowała się Kamila Karpiel. W pierwszym treningu była 23., a w kolejnych odpowiednio: 20., 14. oraz 21.

- Kamila oddała fajne, stabilne skoki. Na treningach dziewczyny skaczą swoje, a na zawodach czasem za bardzo chcą i to je gubi. Chcemy nauczyć je tego, żeby skakały tak samo na zawodach, jak i przed nimi - mówi Bachleda.

Dawid Góra z Seefeld

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×