Skoki. Raw Air 2019. Adam Małysz skomentował finał w Vikersund. Pokazał piękną tabelę z wynikami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Adam Małysz
Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Adam Małysz

W mediach społecznościowych Adam Małysz zabrał głos po finałowym konkursie 3. edycji Raw Air. Dyrektor sportowy PZN był zadowolony z postawy Polaków, zwłaszcza Jakuba Wolnego. Pokazał też tabelę wynikową z zawodów, która robiła wrażenie.

[tag=21]

Adam Małysz[/tag] zamieścił wyniki po skokach 20 zawodników w finałowej serii przed lotami najlepszej dziesiątki. Wówczas po bardzo dobrych skokach trzy pierwsze miejsca zajmowali Polacy. Prowadził Piotr Żyła przed Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem.

Czterokrotny mistrz świata żałował, że tak nie wyglądała klasyfikacja końcowa niedzielnych zawodów na Vikersundbakken. Ostatecznie Stoch zajął 12. miejsce, Żyła był dziewiąty, a Kubacki dziesiąty. Trójkę doświadczonych Polaków pogodził jednak Jakub Wolny, który zajął 4. pozycję. Oczywiście to 23-latek zebrał największe pochwały od dyrektora sportowego Polskiego Związku Narciarskiego.

Po udanym dla Biało-Czerwonych finałowym konkursie 3. edycji Raw Air Adam Małysz ma nadzieję, że liderzy Pucharu Narodów pójdą za ciosem i z dobrej strony zaprezentują się podczas finału sezonu 2018/2019 w Planicy (21-24 marca).

Pełny wpis Adama Małysza na Facebooku po niedzielnym konkursie w Vikersund:

W niedzielę na Vikersundbakken wygrał Słoweniec Domen Prevc przed Ryoyu Kobayashim i Stefanem Kraftem. Z kolei w 3. edycji Raw Air triumfował Kobayashi, który o 2,9 punktu pokonał Krafta. Po 14 seriach w turnieju prowadził jeszcze Austriak, ale w finałowej próbie Japończyk pokonał rywala za sprawą lotu na 239,5 metra.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polak stanie na podium w przynajmniej jednym indywidualnym konkursie PŚ w Planicy?