Skoki. Kinga Rajda na podium konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Kinga Rajda
Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Kinga Rajda

Kinga Rajda zajęła trzecie miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Szczyrku. Przed Polką znalazły się dwie Austriaczki.

W tym artykule dowiesz się o:

Zdecydowanie zwyciężyła Marita Kramer. W pierwszej serii Austriaczka wylądowała na 101. metrze skoczni, której HS (rozmiar) wynosi 104 m. W drugiej rundzie Kramer poszybowała jeszcze o metr dalej. Triumfowała z dorobkiem 235,8 punktu.

Z czwartego miejsca po pierwszej rundzie na drugie awansowała rodaczka triumfatorki - Claudia Purker. Kinga Rajda na półmetku zajmowała trzecią lokatę. W drugiej odsłonie uzyskała siódmy wynik, ale pozostała w czołowej trójce. Po swoim drugim skoku znajdowała się na drugim miejscu. Występująca tuż po Polce Czeszka Klara Ulrichova spadła z drugiej pozycji na ósmą.

Piętnasta była Joanna Szwab, 23. Anna Twardosz, 26. Nicole Konderla, a 43. Joanna Kil.

Rajda po raz pierwszy została sklasyfikowana w czołowej trójce konkursu Pucharu Kontynentalnego. Dotychczas jej największymi osiągnięciami w zawodach tego cyklu były czwarte miejsce z 20 stycznia 2019 roku oraz szósta pozycja z 23 lutego 2019 r.