Skoki. Letnie Grand Prix. Klasyfikacja generalna: Yukiya Sato pozostał liderem. Tuż za nim Dawid Kubacki

Yukiya Sato pozostał liderem klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix 2019. Zwycięstwo Dawida Kubackiego w Hinzenbach pozwoliło mu awansować już na drugą pozycję w tegorocznym cyklu.

Adrian Nuckowski
Dawid Kubacki Newspix / NORDPOLE / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Mistrz świata z normalnej skoczni w Seefeld po raz trzeci w tym sezonie stanął na podium LGP 2019. Nowotarżanin zajmował wcześniej dwuktrotnie drugą pozycję (Wisła i Zakopane). Czołową trójkę uzupełnili w Hinzenbach Philipp Aschenwald oraz Piotr Żyła.

Dawid Kubacki dzięki znakomitemu występowi w Austrii przesunął się z ósmego na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Traci jedynie 10 oczek do Yukiyi Sato (270 punktów). Japończyk zakończył zmagania na obiekcie HS 90 na 10. pozycji. Trzeci w "generalce" jest nieobecny w Hinzenbach, Słoweniec Timi Zajc (236 punktów)Czołową dziesiątkę zamyka Piotr Żyła (145 punktów).

Ostatnie zawody Letniego Grand Prix odbędą się 5 października w niemieckim Klingenthal.

Klasyfikacja generalna Letniego Grand Prix 2019 po konkursie w Hinzenbach (7 z 8 zawodów):