Skoki narciarskie. Robert Johansson z kolejnym złotem mistrzostw Norwegii

Zawodnicy z okręgu Oppland wygrali w Oslo konkurs drużynowy podczas mistrzostw Norwegii w skokach narciarskich na igelicie.

Piotr Ziemka
Robert Johansson Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Robert Johansson
Na najwyższym stopniu podium stanęli: Andreas Granerud Buskum, Anders Ladehaug, Thomas Aasen Markeng i Robert Johansson. Skoczkowie z okręgu Oppland zdobyli 1092,7 punktu. Najdłuższą sumę odległości uzyskał Markeng. Mistrz świata juniorów skoczył na normalnym obiekcie w Oslo (HS106) 105 oraz 107,5 metra. Johansson miał 104 i 105 metrów.

Srebrne medale zdobyli: Paal Bjoertomt, Matias Braathen, Halvor Egner Granerud i Marius Lindvik (Akershus, 1034,2 pkt). Natomiast trzecie miejsce zajęli: Anders Haare, Soelve Strand, Joacim Oedegaard Bjoereng i Daniel Andre Tande (Buskerud, 981,2).

Tuż za podium znaleźli się zawodnicy z Oslo: Sondre Ringen, Sander Eriksen, Richard Haukedal i Oscar Westerheim. Gospodarze zgromadzili 907,7 pkt. Z kolei piąta była ekipa z Troms, w składzie której znalazł się między innymi Johann Andre Forfang. Sklasyfikowano 17 ekip.

Karl Geiger i Juliane Seyfarth ze złotymi medalami mistrzostw Niemiec
Ryoyu Kobayashi zwyciężył na Okurayamie

W klasyfikacji indywidualnej konkursu drużynowego trzeci - za Markengiem i Johanssonem - był Lindvik, czwarty Tande, piąty Forfang.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Robert Johansson wygra indywidualny konkurs Pucharu Świata 2019/2020?