Skoki narciarskie. Robert Johansson mistrzem Norwegii

Robert Johansson zwyciężył konkurs mistrzostw Norwegii na skoczni normalnej w Oslo. Srebrny medal wywalczył Thomas Aasen Markeng, a brąz Daniel Andre Tande.

Piotr Szarwark
Robert Johansson Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Robert Johansson
Robert Johansson w obu seriach mistrzostw Norwegii lądował bliżej niż Thomas Aasen Markeng, ale to on uzyskał najwyższą notę i zdobył tytuł mistrza kraju. Johansson w pierwszej rundzie uzyskał 103 metry, a w finale 100 metrów, podczas gdy Markeng w pierwszej serii oddał skok na odległość 104 metrów i 101,5 metra. Ostatecznie musiał uznać wyższość zdecydowanie bardziej doświadczonego kolegi z kadry.

To pomiędzy Johanssonem i Markengiem rozstrzygnęła się sobotnia rywalizacja. Trzeciej miejsce zajął Daniel Andre Tande (97 i 101 metrów), ale do triumfatora stracił 11,5 punktu. Czwartą lokatę zajął Jarl Magnus Riiber - zwycięzca Pucharu Świata 2018/19 w kombinacji norweskiej. W obu seriach uzyskał 99 metrów.

Wśród kobiet Maren Lundby nie pozostawiła złudzeń rywalkom, potwierdzając wielką klasę. Lundby w pierwszej serii uzyskała 100 metrów, w drugiej 98 metrów i w sumie o aż 68,4 punktu pokonała Silje Opseth (91,5 oraz 89 metrów). Podium uzupełniła Anna Odine Stroem (91 oraz 87 metrów).

W sobotni wieczór odbędzie się jeszcze konkurs drużynowy mistrzostw Norwegii.