Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Pierwsze upadki zawodników

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Thomas Aasen Markeng
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Thomas Aasen Markeng
zdjęcie autora artykułu

Podczas pierwszych treningów przed Pucharem Świata w Wiśle aż trzech skoczków zaliczyło upadek. Na szczęście nic nie wskazuje na to, że któryś z nich poważniej ucierpiał.

Fani skoków narciarskich w końcu doczekali się rozpoczęcia nowego sezonu. Pierwsze zawody Pucharu Świata odbędą się w Wiśle. W piątek najlepsi skoczkowie świata zaliczyli treningi, a także wezmą udział w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu.

Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Inauguracyjna drużynówka odpowiedzią na wiele pytań >> Pierwsze skoki, to i pierwsze upadki. Podczas inauguracyjnych treningów doszło do trzech sytuacji, gdy zrobiło się niebezpiecznie. Najpierw upadek zaliczył Siergiej Tkaczenko z Kazachstanu. 20-latek jednak był w stanie samodzielnie opuścić zeskok.

Drugi trening niestety dostarczył podobnych emocji. Tym razem pechowcami byli Norwedzy. Swoich skoków nie ustali Thomas Aasen Markeng oraz Marius Lindvik. Na szczęście i w tych przypadkach nic poważnego się nie stało.

Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Dawid Kubacki czarnym koniem według Svena Hannawalda >> W kwalifikacjach były kolejne upadki. Pecha mieli Decker Dean ze Stanów Zjednoczonych oraz ponownie Lindvik.

W sobotę na skoczni w Wiśle odbędzie się konkurs drużynowy. Z kolei następnego dnia skoczkowie będą walczyć indywidualnie o pierwsze punkty Pucharu Świata.

ZOBACZ WIDEO Martin Schmitt dostał pytanie od Adama Małysza. Odpowiedź była natychmiastowa

Źródło artykułu: