Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Znamy skład reprezentacji Polski

Michal Doleżal podjął decyzję w sprawie składu reprezentacji Polski na zbliżający się Turniej Czterech Skoczni. Rywalizację o szóste miejsce w drużynie zwyciężył Stefan Hula.

Piotr Szarwark
Kamil Stoch Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny oraz Stefan Hula - ta szóstka reprezentować będzie Polskę na 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Słaba postawa Polaków w Pucharze Kontynentalnym spowodowała, że Biało-Czerwoni stracili jedno miejsce w puli startowej w Pucharze Świata. Oznaczało to, że trener Michal Doleżal będzie mógł powołać na Turniej Czterech Skoczni sześciu zawodników.

O szóste miejsce w drużynie w Engelbergu rywalizowali Murańka i Hula. W sobotnich zawodach Murańka zakończył zmagania na pierwszej serii, podczas gdy Hula zajął 25. miejsce. W niedzielę Hula potwierdził, że znajduje się aktualnie w lepszej formie od młodszego kolegi, będąc jedynym skoczkiem obok Kamila Stocha, który zdobył punkty Pucharu Świata.

Pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 29 grudnia w Oberstdorfie. Dzień wcześniej, 28 grudnia, rozegrane zostaną treningi i kwalifikacje.