Skoki narciarskie. TCS. Dawid Kubacki zwyciężył w klasyfikacji generalnej!

Dawid Kubacki zwyciężył w klasyfikacji generalnej 68. Turnieju Czterech Skoczni. Przed ostatnim skokiem miał bezpieczną przewagę, a w serii finałowej reprezentant Polski postawił kropkę nad "i"!

Mateusz Kozanecki
Dawid Kubacki Getty Images / Guenther Iby/SEPA.Media / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Po pierwszej serii konkursu na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS140) w Bischofshofen przewaga Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej TCS wzrosła. Przed ostatnim skokiem wynosiła ona 14,2 pkt nad Mariusem Lindvikiem, 17,2 nad Karlem Geigerem i aż 27,5 nad Ryoyu Kobayashim.

W drugiej zaatakował Karl Geiger. Mocno postraszył Mariusa Lindvika, ale nie zdołał wyprzedzić norweskiego zawodnika w klasyfikacji.

Jako ostatni swój skok oddawał Dawid Kubacki. Polak nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń. Postawił kropkę nad "i" nie tylko nad zwycięstwem w konkursie w Bischofshofen, ale i w całym 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Łącznie Dawid Kubacki zapisał na swoim koncie aż 1131,6 pkt. Niewiele zabrakło, a wyprzedziłby najlepszego w historii pod tym względem Petera Prevca, który w sezonie 2015/2016 zdobył 1139,4 pkt.

Kubacki był w 68. TCS niezwykle równy. Zajmował odpowiednio 3., 3., 2. i 1. miejsce. Drugiego w klasyfikacji Mariusa Lindvika wyprzedził o 20,6 pkt, co w przeliczeniu daje około 11 metrów! Trzecie miejsce zajął Karl Geiger.

Pozostali Biało-Czerwoni skakali w kratkę. Kamil Stoch był 13., Piotr Żyła 14., Maciej Kot 31., Stefan Hula 35., a Jakub Wolny nie został sklasyfikowany.

Szymon Łożyński: Usta krytyków zamknięte. Dawidzie, jesteś wśród gwiazd (komentarz)
Jest sukces, jest nagroda. Główna premia dla Dawida Kubackiego!