Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt 2020. Wpadka Niemców podczas treningu

Podczas treningu w Titisee-Neustadt wpadkę zaliczyli organizatorzy. W pewnym momencie zgasło światło i na kilka minut trzeba było przerwać skakanie.

Bartosz Zimkowski
skocznia narciarska w Titisee-Neustadt Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: skocznia narciarska w Titisee-Neustadt

O zdarzeniu na niemieckiej skoczni poinformował na Twitterze Dominik Formela ze skijumping.pl pokazując przy okazji zdjęcie.

Na pierwszym piątkowym treningu w Titisee-Neustadt Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce. Czwarty wynik miał Kamil Stoch. Najwięcej punktów zdobył Ryoyu Kobayashi.

Na 28. pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła. Z kolei 29. był lider klasyfikacji łącznej Pucharu Świata - Karl Geiger. Drugi w "generalce" Stefan Kraft zajął siódmą lokatę.

Trening rozpoczęto z dwunastej belki. Po skoku dziesiątego zawodnika obniżono rozbieg o dwa stopnie. Z dziesiątej platformy startowali zawodnicy z numerami od jedenastego do 44. Ostatnia siódemka ruszała z dziewiątej belki.