Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny Predazzo 2020. Maciej Kot zwyciężył po raz drugi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Maciej Kot
Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Maciej Kot

Maciej Kot powtórzył wyczyn z soboty i po raz drugi zwyciężył konkurs Pucharu Kontynentalnego w Predazzo. Punkty w sumie zdobyło trzech Polaków.

[tag=6604]

Maciej Kot[/tag] od początku weekendu w Predazzo spisuje się bardzo dobrze. Reprezentant Polski wygrał jeden z treningów przed sobotnim konkursem, a w samych zawodach potwierdził rosnącą formę i odniósł zwycięstwo (WIĘCEJ). W niedzielę Kot powtórzył ten wyczyn - po raz drugi stanął na najwyższym stopniu podium.

W pierwszej rundzie niedzielnych zmagań Kot oddał najdłuższy skok spośród 65 zawodników (103 metry). To dało mu prowadzenie na półmetku zawodów - o dwa punkty przed Clemensem Aignerem oraz o 3,2 punktu przed Markiem Hafnarem.

Do finału awansował także Tomasz Pilch (13. miejsce, 98 metrów) oraz Stefan Hula (18. lokata, 95,5 metra). Na pierwszej serii udział w zawodach zakończyli natomiast Kacper Juroszek (32. miejsce, 91,5 metra), Andrzej Stękała (42. lokata, 87,5 metra) oraz Adam Niżnik (64. miejsce, 79,5 metra).

W finale walka o zwycięstwo rozegrała się między Aignerem a Kotem. Austriak w drugiej próbie skoczył 104 metry, a po chwili w tym samym miejscu wylądował Polak. Kot dostał co prawda mniejszą kompensatę za wiatr, ale ostatecznie o 0,6 punktu pokonał rywala. Podium uzupełnił Kevin Bickner (103 metry w drugiej serii).

Pilch, podobnie jak w sobotę, nie utrzymał miejsca po pierwszej rundzie. Zawody zakończył na 18. lokacie (95 metrów w drugim skoku), a Hula był 20. (99,5 metra w drugiej próbie).

Trener Michal Doleżal nie ogłosił jeszcze składu na Puchar Świata w Lahti (28 lutego - 1 marca), ale wszystko wskazuje na to, że dwie wygrane we Włoszech będą przepustką dla Kota do rywalizacji z najlepszymi.