Puchar Świata w Wiśle. Oficjalnie: konkursy bez udziału publiczności

PZN wraz z Komitetem Organizacyjnym PŚ w skokach narciarskich w Wiśle-Malince podjął decyzję, że inauguracja sezonu 2020/21 w dniach 21-22 listopada odbędzie się bez kibiców.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dawid Kubacki Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
- Nie mogliśmy podjąć innej decyzji. Tamte lata były niczym w porównaniu do tego, co dzieje się teraz - powiedział Andrzej Wąsowicz w rozmowie z sport.tvp.pl. Polski Związek Narciarski (PZN) we wtorek oficjalnie potwierdził, że inauguracyjne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince (21-22 listopada) odbędą się bez udziału publiczności.

Powodem takiej decyzji jest pandemia koronawirusa. W ostatnich tygodniach w Polsce, a także w wielu innych krajach Europy, nastąpił znaczny wzrost przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

- Straty nie idą w milionach, a setkach tysięcy. Kiedyś powiemy "basta" i tyle z tego będzie. W Polskim Związku Narciarskim jesteśmy uparci. Niedługo przejdzie nam ta chandra. Będziemy działać do końca. W FIS-ie nie mają żadnych pomysłów. Chcieliby tylko, żeby zawody zostały przeprowadzone. Tak to nie może wyglądać - zapowiedział Wąsowicz, szef PŚ w Wiśle.

W Wiśle, tak jak w poprzednich latach, zaplanowano najpierw konkurs drużynowy (sobota, 21 listopada), a dzień później zmagania indywidualne (niedziela, 22 listopada). Najlepsi skoczkowie świata do Polski przyjadą jeszcze raz w styczniu przyszłego roku, kiedy to mają odbyć się zawody PŚ w Zakopanem (16-17.01.).

Zobacz:
Puchar Świata w Wiśle. Andrzej Wąsowicz boi się całkowitego lockdownu w kraju
Skoki narciarskie. Organizatorzy zawodów PŚ mają kłopot. "Nie jest to możliwe, żeby co chwilę badać zawodników"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Tak piękna Amerykanka dba o swoje ciało


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×