Puchar Świata w Titisee-Neustadt. Rywale Polaków odkryli karty

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Stefan Kraft
PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Stefan Kraft
zdjęcie autora artykułu

Już w sobotę i niedzielę w Titisee-Neustadt odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rywale Polaków odkryli karty przed tymi konkursami.

[tag=55692]

Michal Doleżal[/tag] już w środę ogłosił skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Doszło w nim do dwóch zmian w porównaniu z tym, który oglądaliśmy podczas 69. Turnieju Czterech Skoczni. Znamy też już składy, w jakich wystąpią główni rywale Biało-Czerwonych.

Norwegowie nie wykorzystają pełnego limitu startowego i wystawią pięciu skoczków do piątkowych kwalifikacji w Titisee-Neustadt. Będą to: Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik i Daniel Andre Tande. Do kraju na spokojne treningi został odesłany natomiast Sander Vossan Eriksen.

Niemcy wystąpią dokładnie w tym samym składzie, w jakim startowali w austriackiej części TCS. W Titisee-Neustadt zobaczymy więc: Markusa Eisenbichlera, Karla Geigera, Martina Hamanna, Piusa Paschke, Severina Freunda i Constantina Schmida. Richard Freitag i Andreas Wellinger muszą więc cierpliwie czekać na kolejną szansę.

- Czeka na nas piękna skocznia, która zawsze jest bardzo dobrze przygotowana. Mamy nadzieję, że w Titisee-Neustadt znów będziemy w czołówce - powiedział trener Stefan Horngacher, cytowany przez skispringen.com.

Z kolei trener Andreas Widhoelzl wytypował siódemkę Austriaków, którzy wezmą udział w najbliższych konkursach. Do Titisee-Neustadt udali się: Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Stefan Kraft, Thomas Lackner, Markus Schiffner oraz Maximilian Steiner.

Program zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt: Piątek, 08.01.2021

10:00 - Odprawa techniczna 14:15 - Oficjalny trening 16:15 - Kwalifikacje Sobota, 09.01.2021

15:00 - Seria próbna 16:00 - Pierwsza seria konkursowa Niedziela, 10.01.2021

15:00 - Kwalifikacje 16:30 - Pierwsza seria konkursowa

Czytaj także: - 69. Turniej Czterech Skoczni. Polski skoczek rozczarowany po TCS. "Porażka"69. Turniej Czterech Skoczni. Stoch odpowiedział na słowa Graneruda. Wielka klasa Polaka

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kto po Stochu, Kubackim i Żyle? "Potrzebujemy skoczków, których nazwisk jeszcze nie znamy"

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
szczepionka zabija
9.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ja myślałem że to coś aktualnego, a to tylko kolejna plotka na plotkarni. Odgrzewamy kotlety, wyolbrzymiamy, "ujawniamy", "ten zabrał głos", "ten zdradził co Czytaj całość