PK w Willingen. Nie ma mocnych na Austriaków. Udana rehabilitacja Aleksandra Zniszczoła

Aleksander Zniszczoł nie awansował do drugiej serii pierwszego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Willingen, ale w drugim w pełni się zrehabilitował. Znów najlepsi byli Austriacy.

PS
Aleksander Zniszczoł PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł świetnie rozpoczął dzień w Willingen, skacząc w pierwszym treningu aż 147,5 metra. Niestety w pierwszym konkursie skoczył tylko 120,5 metra i nie zdołał nawet awansować do drugiej serii (WIĘCEJ).

Na szczęście w drugim, wieczornym konkursie w Willingen, Zniszczoł w pełni się zrehabilitował. W pierwszej serii pofrunął 142 metry, co dawało mu trzecie miejsce. Na półmetku znów prowadził Ulrich Wohlgenannt, który zwyciężył w pierwszym konkursie. Tym razem Austriak skoczył aż 149 metrów i - podobnie jak wcześniej - wyprzedzał Markusa Schiffnera (144 metry).

Do drugiej serii awansowało także trzech inny reprezentantów Polski. Ósmy na półmetku był Stefan Hula (139 metrów), 13. miejsce zajmował Maciej Kot (134,5 metra), a 15. Paweł Wąsek (133,5 metra). Karol Niemczyk po skoku na 121 metrów sklasyfikowany został na 46. lokacie.

W drugiej serii Zniszczoł nie zdołał obronić miejsca na podium po skoku na 137 metrów. Jego miejsce zajął Sondre Ringen (również 137 metrów w finale). Zniszczoł stracił do Ringena 1,3 punktu.

Po raz kolejny nie było mocnych na Wohlgenannta (140,5 metra w finale), który zgromadził olbrzymią notę - 306,5 punktu. Drugie miejsce ponownie zajął Schiffner (141,5 metra w finale).

W pierwszej dziesiątce sklasyfikowany został jeszcze Stefan Hula (135,5 metra w drugim skoku), dwie lokaty niżej znalazł się Paweł Wąsek (134 metry w finale), a 14. miejsce zajął Maciej kot (129,5 metra w drugim skoku).

W sobotę, w Willingen, odbędą się dwa kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego. Organizatorzy podjęli taką decyzję ze względu na niekorzystne prognozy na niedzielę.