Piotr Żyła chciał przerwać wywiad w TVP. Co się stało?

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  / Na zdjęciu: Piotr Żyła
YouTube / / Na zdjęciu: Piotr Żyła
zdjęcie autora artykułu

Najpierw wręczenie medali, potem wywiady. To był kolejny dzień Piotra Żyły na MŚ w Oberstdorfie. Podczas jednego z nich nasz mistrz usłyszał w oddali niemiecki hymn. Jaka była reakcja skoczka i dziennikarza?

W tym artykule dowiesz się o:

Piotr Żyła złoto mistrzostw świata na skoczni normalnej wywalczył w sobotę, jednak medal odebrał dopiero podczas ceremonii, która odbyła się dwa dni później, w poniedziałek.

Po zejściu z podium tradycyjnie był czas na wywiady. - Tak sobie nuciłem (hymn - przyp. red.)  i przed oczami przemykała mi ta praca i to, co przez te wszystkie lata działo się w mojej karierze. Te dobre momenty i te gorsze - przyznał m.in. w rozmowie z TVP Sport.

Nagle podczas dalszej części tej rozmowy w oddali Żyła usłyszał hymn niemiecki, który odgrywany był podczas innej z ceremonii. Nasz skoczek natychmiast zdjął z głowy czapkę. - Wysłuchamy niemieckiego hymnu? Zrobimy przerwę? - zapytał natychmiast.

Dziennikarz jednak wybrał inną opcję. - Nie, mów Piotrze mów - odpowiedział krótko, a rozmowa poszła dalej.

Zobacz rozmowę Piotra Żyły z dziennikarzem TVP. Sytuacja z niemieckim hymnem od 2:36:

Żyła w Oberstdorfie będzie miał okazję wywalczyć jeszcze dwa medale: w piątek w konkursie indywidualnym na dużej skoczni (godz. 17:00) oraz w sobotę w konkursie drużynowym (godz. 17:00).

Zobacz także: "Jeszcze się nie poddałem!". Kamil Stoch skontrował internautę Piotr Żyła na podium... sprawdzał czy złoto jest prawdziwe!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo Lindsey Vonn. Upadek jej nie złamał

Źródło artykułu: