Kamil Stoch może stracić miejsce na podium w PŚ. Jest jeden warunek

Niedzielny konkurs indywidualny w ramach PŚ w Planicy rozstrzygnie o podium klasyfikacji generalnej. Kamil Stoch ma czego się obawiać.

Piotr Bobakowski
Na zdjęciu od lewej: Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu od lewej: Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki
Kamil Stoch nie zaliczy do udanych konkursów PŚ w Planicy. W zawodach indywidualnych - w czwartek i piątek - nasz mistrz olimpijski zajął 32. miejsce i nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej cyklu.

Kryształową Kulę już wcześniej zapewnił sobie Halvor Egner Granerud. Stoch przed maratonem w lotach narciarskich na Letalnicy miał szanse na walkę o drugie miejsce w PŚ (tracił do Markusa Eisenbichlera 74 pkt.), ale przed ostatnim, niedzielnym konkursem musi... bronić miejsca na podium.

W niedzielę w Planicy wystartuje trzydziestu najlepszych zawodników sezonu. Przed ostatnim konkursem indywidualnym, Stoch ma 89 pkt. przewagi nad czwartym w stawce Norwegiem Robertem Johanssonem. W przypadku wygranej reprezentanta Norwegii (otrzymałby 100 pkt.), Polak - by utrzymać 3. lokatę - musi znaleźć się w czołowej "dwudziestce" zawodów.

Jeżeli jednak Johansson nie zdoła wygrać, to Stoch - bez względu na miejsce - będzie mógł świętować z powodu zajęcia 3. pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2020/21.

Zobacz:
To była antyreklama skoków! Bez przeliczników Piotr Żyła i Jakub Wolny byliby bardzo wysoko, a Niemiec nie wygrałby