Dobre informacje przed Letnim Grand Prix w Wiśle. Dotyczą Biało-Czerwonych

Po kilku miesiącach przerwy skoczkowie narciarscy powrócą w piątek do rywalizacji. Pierwsza odsłona Letniego Grand Prix odbędzie się w Wiśle. Jak informuje skaczemy.pl, wszyscy reprezentanci Polski otrzymali negatywny wynik testu na koronawirusa.

Michał Fabian
Michał Fabian
Kamil Stoch Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Kamil Stoch
"Polskie skoczkinie i polscy skoczkowie wraz ze swoimi sztabami zostali przetestowani testami PCR Covid-19. Wszystkie wyniki testów są negatywne co pozwala na 100% obecność podczas wiślańskich zawodów GP w skokach, które odbędą się w dniach 16-18.07.2021 w Wiśle na skoczni Malinka" - poinformował serwis skaczemy.pl.

To świetna wiadomość dla kibiców skoków narciarskich, którzy już nie mogą doczekać się inauguracji letniego sezonu. Rywalizację będzie mogło obejrzeć każdego dnia 4200 fanów.

W pierwszych zawodach Letniego Grand Prix zobaczymy 12 zawodników, których powołał trener Michal Doleżal. Są to: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch oraz Jarosław Krzak.

Z kolei w konkursie pań - pierwszym w historii Letniego GP na polskiej ziemi (więcej TUTAJ>>) - zobaczymy cztery Biało-Czerwone. Trener Łukasz Kruczek wybrał: Annę Twardosz, Nicole Konderlę, Joannę Szwab oraz Wiktorię Przybyłę.

W piątek na skoczni im. Adama Małysza (HS 134) odbędą się oficjalne treningi, a następnie kwalifikacje. Sobotnie i niedzielne konkursy rozpoczną się o stałych porach - o godz. 13.00 konkursy kobiet, zaś o godz. 17.35 konkursy mężczyzn.

Czytaj także: Jasna informacja ws. kariery Kamila Stocha. "Mówili, żebym sobie skakał dalej"

ZOBACZ WIDEO: Piotr Lisek zrobił show na początku wywiadu. "Poczekaj, mogę zrobić"


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×