Znowu to zrobił! Legendarny Kazuyoshi Funaki wystąpił w zawodach

W sprawdzianie kadr Japonii w skokach narciarskich wziął udział 46-letni Kazuyoshi Funaki. Weteran skoków spisał się przyzwoicie.

Piotr Bobakowski
Kazuyoshi Funaki Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Kazuyoshi Funaki
W miniony weekend japońscy skoczkowie rywalizowali w krajowym sprawdzianie kadr narodowych. Areną piątkowych zmagań była skocznia HS-68 w Asahi na wyspie Hokkaido. W zawodach wziął udział również legendarny Kazuyoshi Funaki - podał portal sportsinwinter.pl.

Trzykrotny medalista olimpijski z Nagano w 1998 r. w konkursie zajął 21. miejsce, osiągając dwukrotnie odległość 54,5 m. W stawce 49 zawodników wygrał Yukiya Sato, który skoczył 61,5 m oraz 62 m.

Dwa dni później japońscy kadrowicze przenieśli się na skocznię normalną HS-100 w Nayoro. Bezkonkurencyjny ponownie był Sato (100 m i 93,5 m), a 46-letni Funaki ukończył zawody na 27. pozycji - 80 m i 75 m. Dwa miejsca wyżej od Funakiego uplasował się słynny Noriaki Kasai (90 m oraz 68 m), którego zabrakło w Asahi.

W sprawdzianie nie wziął udział najlepszy japoński skoczek Ryoyu Kobayashi, który przygotowuje się do sezonu zimowego w Europie.

Funaki od 2013 r. występuje wyłącznie w konkursach krajowych - zimą i latem. Multimedalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata nie fruwa już tak daleko jak kiedyś, ale wciąż utrzymuje się - jak na swój wiek - na niezłym poziomie.