Czołowy skoczek zakażony koronawirusem. Miał dotkliwe objawy

Japoński klub Tsuchiya Home poinformował, że jeden z zawodników zakażony jest koronawirusem. Tamtejsze media donoszą, że chodzi o Ryoyu Kobayashiego.

PS
Ryoyu Kobayashi PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi
Niepokojące informacje z japońskiego klubu narciarskiego - Tsuchiya Home. Jeden z zawodników tego zespołu otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Klub oficjalnie nie informuje o kogo chodzi, ale tamtejsze media donoszą, że zakażony jest lider japońskich skoków, Ryoyu Kobayashi.

Jak podaje serwis hokkaido-np.co.jp, skoczek miał widoczne objawy koronawirusa. Podczas jednej z ostatnich nocy gorączka sięgnęła aż 39,5 stopnia. Na całe szczęście Ryoyu pokonał już ten objaw i - według doniesień - czuje się lepiej.

Ryoyu Kobayashi był najlepszy skoczkiem reprezentacji Japonii w sezonie 2020/21. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął czwarte miejsce. Zupełnie nie powiodło mu się jednak na mistrzostwach świata. Na skoczni normalnej zajął 12. miejsce, a na dużym obiekcie nie zakwalifikował się do drugiej serii.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)