Skoki narciarskie. 45-letni Funaki dalej skacze i wciąż zachwyca stylem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Vladimir Rys / Na zdjęciu: Kazuyoshi Funaki
Getty Images / Vladimir Rys / Na zdjęciu: Kazuyoshi Funaki
zdjęcie autora artykułu

Kazuyoshi Funaki udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. 45-letni skoczek narciarski dalej skacze i nadal zachwyca nienagannym stylem. Japończyk wziął ostatnio udział w zawodach o Puchar STV.

W tym artykule dowiesz się o:

Japończyk Kazuyoshi Funaki do dziś jest uważany za jednego z najlepszych techników. Jego skok w drugiej serii olimpijskiego konkursu na dużej skoczni sprzed 21 lat, oceniony został przez wszystkich pięciu sędziów na 20 punktów.

Ciekawostką jest fakt, że 45-letni Funaki nadal skacze! Tym samym, udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. Co więcej: skoczek nadal zachwyca nienagannym stylem.

Japończyk wziął ostatnio udział w zawodach STV. W pierwszej serii pofrunął na odległość 118,5 metra. Sędziowie jego skok ocenili bardzo wysoko. W drugiej serii już tak dobrze nie było. Skoczek osiągnął tylko 90,5 m i wylądował ostatecznie na 28. miejscu.

Funaki w latach 90. był jednym z najlepszych skoczków na świecie. Na igrzyskach w 1998 roku zdobył dwa złote medale (na dużej skoczni i w drużynie) oraz jeden srebrny (skocznia normalna). Jest też mistrzem świata na normalnym obiekcie w Ramsau (1999) i triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 1997/1998.

Czytaj także:

Bjoern Einar Romoeren: Niech Stoch i Granerud walczą do ostatniego konkursu! [WYWIAD] Puchar Świata w Zakopanem. Kolejny atut Michala Doleżala. "To jest najlepsza wiadomość po ostatnim weekendzie"

Źródło artykułu:
Czy pamiętasz skoczka Kazuyoshiego Funakiego?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)