Skoki narciarskie. Sukces Polki w Pucharze Kontynentalnym

Joanna Szwab zajęła trzecie miejsce w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie. Triumfowała reprezentantka Słowenii - Jerneja Brecl.

PS
Joanna Szwab PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Joanna Szwab
Jerneja Brecl pewnie zwyciężyła sobotnie zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni normalnej w Rasnovie. Nie miała sobie równych także w niedzielę. O ile na półmetku miała tylko 0,6 punktu przewagi nad Chinką Liangyao Wang, tak ostatecznie drugą zawodniczkę w konkursie wyprzedziła o blisko 19 punktów. Słowenka skoczyła 92,5 metra w pierwszej serii i 95 metrów w drugiej.

Z tym że Wang spadła z drugiej lokaty, a wskoczyła na nią inna z Chinek - Bing Dong (82 i 91,5 m). Czwarte miejsce po pierwszej serii zajmowała Joanna Szwab (88,5 metra), ale drugą próbą wdrapała się na podium (86,5 m).

Jeśli chodzi o występy innych Polek, punkty do klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego wywalczyła Wiktoria Przybyła - 79,5 i 78 metrów dało jej 24. lokatę. 30. miejsce i jeden punkt zdobyła Pola Bełtowska (73 i 58,5 metra).

Na pierwszej serii udział w konkursie zakończyła Sara Tajner - po skoku na 65 metrów.

W Letnim Pucharze Kontynentalnym do rozegrania pozostały jeszcze konkursy w Oslo. Odbędą się one 18 i 19 września.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)