KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gorąco ws. biletów na skoki dla zaszczepionych. Jest komentarz Adama Małysza

Rzecznik Praw Obywatelskich chce wyjaśnień od Polskiego Związku Narciarskiego ws. sprzedaży biletów na PŚ w Wiśle oraz Zakopanem tylko dla zaszczepionych. Do całej sprawy, na antenie Radia Zet, odniósł się Adam Małysz.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Adam Małysz WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz
Jako pierwszy portal w Polsce poinformowaliśmy, że na 99 procent bilety na konkursy PŚ w Wiśle oraz Zakopanem będą mogły kupić osoby tylko zaszczepione przeciwko koronawirusowi.

Kilka dni później Polski Związek Narciarski oficjalnie potwierdził tę informację. W piątek, 22 października, ruszył I etap sprzedaży na PŚ w Wiśle. W cztery dni sprzedano aż 2 tys. wejściówek na każdy konkurs (więcej TUTAJ).

Sprawą sprzedaży biletów tylko dla zaszczepionych, po złożeniu skarg przez część kibiców, zainteresował się Marcin Wiącek. Rzecznik Praw Obywatelskich w Polsce chciałby od PZN dowiedzieć się, dlaczego podjęto taką decyzję.

"Rzecznik stoi na stanowisku, iż tworzenie różnego rodzaju wydarzeń, które uniemożliwiłyby udział jedynie osobom zaszczepionym lub ograniczały dostęp osób niezaszczepionych może prowadzić do naruszenia praw podstawowych i wolności obywateli" - napisał Marcin Wiącek w piśmie do Polskiego Związku Narciarskiego (więcej TUTAJ).

Na reakcję PZN nie trzeba było długo czekać. Do słów rzecznika i do wpuszczenia na konkursy PŚ tylko zaszczepionych odniósł się w Radiu Zet Adam Małysz, dyrektor sportowy PZN do spraw skoków i kombinacji norweskiej.

- Rozumiem, że osoby niezaszczepione chcą również obejrzeć konkursy PŚ, ale jak mają się do tego kibice zaszczepieni? To jest bardzo trudna decyzja. W wielu krajach zaszczepieni mają łatwiej - zwrócił uwagę wybitny przed laty skoczek narciarski.

- Nie brałem udziału przy podejmowaniu decyzji ws. wpuszczania na trybuny tylko zaszczepionych kibiców. Takie rozwiązania funkcjonują na całym świecie. W restauracjach, czy hotelach trzeba okazać paszport covidowy - dodał.

W dalszej części rozmowy na antenie Radia Zet Małysz zdradził, że wszyscy polscy skoczkowie z kadry są zaszczepieni. Powołując się na dyrektora PŚ w skokach Sandro Pertile zapewnił także, iż wszyscy skoczkowie w Pucharze Świata są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Nowy sezon rozpocznie się 20 listopada w Niżnym Tagile. W Wiśle skoczkowie rywalizować będą w dniach 3-5 grudnia, a w Zakopanem od 14 do 16 stycznia przyszłego roku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jedna patrzyła na drugą. Kuriozalna bramka w meczu pań


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
 • M1953 Zgłoś komentarz
  I prawidłowo. Przez antyszczepionkowych paranoików pandemia potrwa jeszcze kilka lat. Niech siedzą niezaszczepieni w swoich norach, zamiast roznosić zarazki.
  • Rafi Neo Zgłoś komentarz
   Zastanawiam się w jakim celu oprócz brania comiesięcznej, dużej pensji kręci się Małysz wkoło kadry. Przecież kompletnie nic jej nie daje.
   • yes Zgłoś komentarz
    Zdjęcie przy tytule jest oczywiście reklamą Małysza w SF. Słuchałem na żywo rozmowę z Małyszem w Radiu Zet - mówił, że nie pcha się na prezesa PZN, jednak gdyby wyobrali... i tak
    Czytaj całość
    dalej. Nic nie mówił o tańcach żony, córki, zięcia oraz jego samego. Nie zaczepiano (jak zwykle) w sprawie kombinacji norweskiej.
    • MUfan33 Zgłoś komentarz
     Sprzedajny dupek z Wisły... Poza tym emocje przy oglądaniu tego sportu na żywo są takie jak przy zbieraniu grzybów...
     • Legionowiak 2.0 Zgłoś komentarz
      Pożyjemy, zobaczymy!
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×