KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bilety na konkursy skoczków tylko dla zaszczepionych. Interweniuje Rzecznik Praw Obywatelskich

Nie wszystkim spodobały się ustalenia Polskiego Związku Narciarskiego. Sprawa dotarła do biura RPO, więc nic nie jest jeszcze przesądzone.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
zawody Pucharu Świata w Zakopanem WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: zawody Pucharu Świata w Zakopanem
Informowaliśmy już o decyzji organizatorów w sprawie konkursu skoczków w Wiśle i Zakopanem. Wejście na zawody będą miały jedynie osoby, które potwierdzą, że są zaszczepione lub przeszły koronawirusa. Kibice złożyli skargę do rzecznika Praw Obywatelskich, Marcina Wiącka.

Jak poinformowało PAP biuro RPO, takie postępowanie może naruszać obywatelskie wolności. "Rzecznik stoi na stanowisku, iż tworzenie różnego rodzaju wydarzeń, które uniemożliwiłyby udział jedynie osobom zaszczepionym lub ograniczały dostęp osób niezaszczepionych może prowadzić do naruszenia praw podstawowych i wolności obywateli" - napisał Marcin Wiącek.

Dodał, że niektóre z osób nie chcą się szczepić, inne nie muszą, wreszcie inne nie mogą ze względów zdrowotnych. RPO chciałby dowiedzieć się od Polskiego Związku Narciarskiego o powodach, które kierowały organizatorami konkursów.

Kibice nie muszą udowadniać, że są zaszczepieni, a organizatorzy nie mają uprawnień do kontroli takich oświadczeń. Jak mówił nam Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, organizatorzy obawiali się zamieszania z kolejnymi obostrzeniami i "na zapas" wprowadzili sprzedaż biletów powiązaną ze szczepieniami.

Konkursy na skoczni w Wiśle odbędą się 4 i 5 grudnia, w Zakopanem - 15 i 16 stycznia.

Wirusolog ocenił skoki tylko dla zaszczepionych. "Sytuacja jest gorzej niż zła"
Ogromna podwyżka cen biletów na skoki! Organizatorzy tłumaczą dlaczego

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny gol na Ukrainie. Jak to wpadło?!


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×