Pierwsze zawody na śniegu dla Austriaka. Błysk polskiego talentu

Peter Resinger triumfował w sobotnich zawodach FIS Cup w Falun. Konkurs przebiegał pod dyktando Austriaków, ale z dobrej strony pokazał się też polski talent - Jan Habdas.

PS
Jan Habdas East News / Damian Klamka / Na zdjęciu: Jan Habdas
Jan Habdas według opinii członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski poczynił spore postępy w ostatnich miesiącach. Przekonaliśmy się o tym podczas letnich mistrzostw kraju, a także w sobotę - podczas pierwszych międzynarodowych zawodów na śniegu w tym sezonie - FIS Cup w Falun.

Na skoczni normalnej triumfował reprezentant Austrii - Peter Resinger (95 i 92,5 m), drugi był jego rodak Francisco Moerth (94,5 i 94 m), a podium uzupełnił Niemiec - Justin Lisso (94 i 93 metry).

Habdas w pierwszej serii skoczył 92,5 metra i zajmował szóste miejsce. W drugiej uzyskał identyczną odległość, a to pozwoliło mu przesunąć się na czwartą lokatę. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż siedmiu skoczków z Austrii.

Jeśli zaś chodzi o pozostałych Polaków, drugą dziesiątkę otworzył Arkadiusz Jojko (90 i 95,5 metra), 27. był Klemens Joniak (86,5 i 85 metrów), a punkty zdobył także Adam Niżnik (86 i 81 metrów). Szymon Zapotoczny co prawda awansował do drugiej rundy po skoku na 86 metrów, ale ostatecznie został zdyskwalifikowany. 31. lokatę zajął Szymon Jojko (86 metrów).

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs FIS Cup w Falun.

Czytaj także:
Rywal Polaków przytył przed sezonem. Ma problemy zdrowotne
- "Cudowna!". Kamil Stoch już nie może się doczekać, aż ją zobaczy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zobacz skok znanego dziennikarza telewizyjnego. Skok... narciarski!


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×