KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skandal w Wiśle! Zobacz, jaką notę Polakowi dał niemiecki sędzia

W pierwszych dwóch weekendach sezonu nie można było mieć większych zastrzeżeń do not sędziowskich, ale temat powrócił ze zdwojoną siłą po sobotniej drużynówce w Wiśle. Chodzi o ocenę skoku Andrzeja Stękały przez Niemca.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Andrzej Stękała PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Andrzej Stękała
Druga grupa pierwszej serii drużynówki. Andrzej Stękała i Jan Hoerl skaczą bardzo daleko, wykorzystując potężny wiatr pod narty.

Polak ląduje na 129,5 metra, a Austriak pięć metrów dalej. Obaj nie wykonali telemarku, lądując na dwie nogi. Zarówno Stękała jak i Hoerl nie podparli swoich skoków.

Większość z pięciu sędziów oceniła ich styl na 16 i 16,5 ale był jeden wyjątek. Po próbie Stękały nie popisał się arbiter z Niemiec, bowiem wystawił naszemu reprezentantowi notę zaledwie 14 pkt!

ZOBACZ WIDEO: Uśmiejesz się do łez. Zobacz, czego Żyła życzył Małyszowi

To zdecydowanie za mało, tym bardziej że chwilę później niemiecki sędzia podobne lądowanie Hoerla ocenił na 16. Taka nota była już zdecydowanie bardziej adekwatna. Ocena 14 była zbyt niska. Tym bardziej, że żaden inny sędzia nie był aż tak surowy.

Nota niemieckiego sędziego nie miała jednak wpływu na wynik punktowy Stękały. W skokach narciarskich skrajne oceny sędziów (najniższa i najwyższa) nie są wliczane do noty skoczka. Po skoku Stękały nie zaliczono oceny od Niemca (14 pkt) i sędziego z Rumunii (16,5 pkt).

Sam konkurs drużynowy w Wiśle przez większą część pięknie układał się dla Biało-Czerwonych. Po skokach pięciu z ośmiu grup Polacy prowadzili! W finale bardzo słabo skoczył jednak Dawid Kubacki. Nie poradził sobie z silnym i zmiennym wiatrem, wylądował na buli (97 metrów) i ostatecznie gospodarze musieli zadowolić się 4. lokatą.

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (44)
 • Nadalfanka Zgłoś komentarz
  A może widział coś, czego pozostali nie widzieli, lub nie chcieli widzieć. Gospodarzom często odpuszcza się więcej. Nie zawsze większość ma rację.
  • Robert Kania Zgłoś komentarz
   To jest mało sprawiedliwa nota ,sędzia naciągną punkty.Ja bym wystawił mu notę 8 pkt. To co pokazuje nasza drużyna to kpina .
   • astor1946 Zgłoś komentarz
    WATPLIWOSCI WATPLIWOSCI DLACZEGO CZŁOWIEK KTÓRY DECYDUJE DAJAC ZIELONE SWIATŁO JEST SLOWENIEC GDZIE MOŻE ZDECYDOWAC OWARUNKACH WJAKICH SKACZA KONKURENCI OD KILKUNASTU LAT ROBIA TO SLOWENCY
    Czytaj całość
    POPRZEDNIK BORKA BYŁ MILAN TEPES GDZIE WREPREZENTACJI SKAKAŁ SYN TEPESA I PAMIENTAM CO POKAZAŁ SYN OJCU PUSZCZAJACY GO NA ZŁE WARUNKI POKAZAŁ ZEBY PUKNOŁ SIE WGŁOWE ITU WIDAC JAKA JEST ZALEŻNOSC SEDZIEGO DAJACEGO ZIELONE SWIATŁO NIE POWINIEN BYC SLOWENIEC GDZIE ZAWODNICY SA S KOALICJI WALCZACYCH O MEDALE PO PIERWSZYM KONKURSIE PROWADZIŁA POLSKA ICO SIE STAŁO NAJLEPSZYM DOWODEM JEST STOCH WDRUGIEJ KOLEJCE I TO MIEDZY INNYM ZAWAZYŁO 3 MIEJSCU SLOWENCÓW DOSC DYNASTIIJEDNEGO KRAJU TO SA WATPLIWOSCI KILKUNASTU LAT DOSC DECYDENTEM ZIELONEGO SWIATŁA POWINNI BYC SZWED SZWAJCAR AMERYKANIN IJA TO SIE NIE ZMIENI SLOWENIEC BEDZIE KRECIŁLODY
    • mario1965 Zgłoś komentarz
     to czas niewmcompo10pkt daWAC DO końca turniejhiu
     • Porucznik Piotr Polaszczuk Zgłoś komentarz
      I właśnie po to mamy pięciu sędziów, a skrajne oceny się wywala. Zadziałało jak trzeba, nie ma nad czym płakać.
      • Omen Nomen Zgłoś komentarz
       Za to jak Niemiec Herr magister dobija u swoich w Bayernie to "polscy patrioci" i fani w szóstym niebie...
       • TwojaStaraaato Zgłoś komentarz
        Bo Niemcy mogą tylko wywoływać wojny i mordować ludzi na niespotykaną skalę . Ale to nie Niemcy nie nie to naziści bla hahahahaha. To że naród niemiecki wybrał tego z wąsem to pikuś
        Czytaj całość
        . To że jak Niemcy podbijali kolejne kraje Niemki aż skakaly z zadowolenia . Ale to przecież kulturalny naród
        • ciocio Zgłoś komentarz
         ZAWSZE PO PRZEGRANEJ SZUKACIE SENSACJI,TO LĄDOWANIE BYŁO NEDZNE ,A PO DRUGIE DLACZEGO JESZCZE NIE WYMIENIĄ KUBACKIEGO ,CIENKI OD POCZĄTKU JAK ZYLETKA
         • wojakhelski Zgłoś komentarz
          Niestety mam wrażenie, że w całej Europie traktują nas z górki. Ale to ta banda mówiąca po niemiecku do dnia dzisiejszego nie powiedziała przepraszam to oni rozwinęli gospodarkę
          Czytaj całość
          dzięki ukradzionym majątkom, i niewolniczej pracy innych ludzi. Do dnia dzisiejszego wmawia się im że są najważniejsi na całym świecie to czego można się spodziewać po tych gościach, Polaka sędzie wyrzuciliby od razu na zbity ryj a Niemiaszkowi wszystko wolno.
          • ZikoK Zgłoś komentarz
           Sędziowie są oderwani od rzeczywistości a napoje rozgrzewające podawane im podczas konkursu powodują zaburzenia widzenia a na koniec i mowy...
           • Superkibic Zgłoś komentarz
            Niemiec widocznie oglądał inny skok
            • Omen Nomen Zgłoś komentarz
             To jak w końcu z tymi Niemcami , jak Herr magister dobija to ich kochacie a tu nagle na nich nagonka...:-)
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×