KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

"Widać u niego niepewność". Doleżal skomentował skoki Polaków

Michal Doleżal jest rozdarty po konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Z jednej strony widzi, że Polacy skaczą coraz lepiej, ale z drugiej jest rozczarowany, że w sobotę jego zawodnicy nie stanęli na podium.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Dawid Kubacki PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Konkurs drużynowy w Wiśle dostarczył wielkich emocji. Polacy przez moment byli liderem, a potem długo utrzymywali się na podium. Wydawało się, że będą walczyć o zwycięstwo do samego końca i nagle wszystko się posypało.

W drugiej serii Dawid Kubacki skoczył tylko 97 metrów i wtedy już było pewne, że możemy zapomnieć o podium. Co o sobotnich zmaganiach sądzi trener Michal Doleżal?

- Po pierwszej rundzie wyglądało to dobrze. W drugiej po skoku Piotrka też, ale ogólnie te skoki można uznać na plus, bo dzisiejszy konkurs był szalony. Zawsze jak tak wieje, to jest dziwnie, ale koncentruję się na skokach. Kamilowi brakuje przy takich skokach potwierdzenia, że wszystko jest ok. Jutro jednak ma następną szansę - mówił trener Polaków w TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: Szczery Klemens Murańka. Takie miał myśli podczas kwarantanny

Kibiców najbardziej interesuje, co takiego się wydarzyło, że Kubacki oddał tak słaby drugi skok. Szkoleniowiec przyznał, że po części wpływ na to miał wiatr, ale to nie jest jedyna przyczyna.

- Widać w jego skokach niepewność. W dodatku u Dawida nie zagrał wiatr. Te jego skoki to jednak nie jest to, na co go stać. Dawid na razie potrzebuje złapać swoje - przyznaje.

W niedzielę odbędzie się indywidualny konkurs Pucharu Świata w Wiśle. Początek zawodów o godzinie 16.

"Skoki bywają brutalne". Żyła ocenił "drużynówkę" >>

Jest odpowiedź Eurosportu na komentarz w TVP. Burza o "rodzinny dom" >>

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Judenrat45 Zgłoś komentarz
  Mamy niewidomego trenera. Lub z wyraźnymi kłopotami logicznego myślenia. Co? Może nie było widać, że Dawid jest bez formy? Nie był w stanie przejść do drugiej serii i co nagle miał
  Czytaj całość
  stać się podporą drużyny?
  • Luna780 Zgłoś komentarz
   a ja widzę niepewność u ciebie, kto decyduje o wyborze skoczków na start w drużynówce , Kubacki w tym sezonie zimowym nic ale to nic nie pokazał , czy można zapomnieć czegoś czego
   Czytaj całość
   ktoś się nauczył i robił to w miarę dobrze czasami bardzo dobrze, ja byłe przekonany na 100% , że jeżeli ktoś spier...li będzie to Kubacki , a co robił WOLNY , co robili ci młodzi zdolni,ale ten kiepski czeski trenerzyna , w ub.sezonie skakali bo to efekt austryjackiego trenera a teraz siara.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×