Odległe pozycje Polaków. Ogromna strata do lidera Turnieju Czterech Skoczni

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w Oberstdorfie i został pierwszym liderem Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk uzyskał notę łączną 302 pkt i aktualnie wyprzedza najlepszego z Polaków Dawida Kubackiego aż o 74,2 pkt.

Mateusz Kozanecki
Ryoyu Kobayashi PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi
Fatalnie dla Polaków zakończył się pierwszy konkurs w ramach 70. Turnieju Czterech Skoczni. Spośród pięciu Biało-Czerwonych jedynie Dawid Kubacki zdołał zakwalifikować się do drugiej serii. Miał przy tym sporo szczęścia.

Ostatecznie mistrz świata z Seefeld zajął 28. miejsce z dorobkiem 227,8 pkt. Jego strata do lidera cyklu wynosi aż 74,2 pkt.

Na czele stawki znajduje się aktualnie Ryoyu Kobayashi, który atakował z piątej pozycji i zwyciężył z kapitalną notą łączną wynoszącą 302 pkt.

W czwartej dziesiątce znaleźli się Jakub Wolny (32.), Paweł Wąsek (33.) oraz Piotr Żyła (38.), natomiast na dopiero 41. pozycji sklasyfikowany został zwycięzca ostatniej edycji Kamil Stoch.

Kolejny konkurs zaplanowany został na 1 stycznia. Tradycyjnie noworoczne zmagania odbędą się na skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Później zawodnicy przeniosą się do Austrii na zawody w Innsbrucku (04.01) i Bischofshofen (06.01).