Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Miało być święto, jest smutek. Czas na Puchar Świata w Zakopanem

Miało być święto i wielki powrót Kamila Stocha, jest mnóstwo powodów do zmartwień. Startuje weekend Pucharu Świata w Zakopanem.

PS
Piotr Żyła Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Kamil Stoch wraca w wielkim stylu, a reprezentacja Polski walczy o czołowe lokaty w sobotnim konkursie drużynowym - to scenariusz, o którym jeszcze niedawno marzyli kibice Biało-Czerwonych. Scenariusz, który legł w gruzach w ciągu dwóch dni - i to jeszcze przed rozpoczęciem skoków.

Przypomnijmy: Stoch podczas rozgrzewki doznał urazu stawu skokowego. O skokach w Zakopanem nie było nawet mowy. Jego przerwa może potrwać nawet dwa tygodnie. Dzień później zawodnicy otrzymali wyniki testów na koronawirusa. Dwa z nich były pozytywne - Dawida Kubackiego i Pawła Wąska.

Stoch, Kubacki i Wąsek mogli śmiało liczyć na miejsce w sobotniej "drużynówce". Wiemy już, że Polacy przystąpią do niej w eksperymentalnym składzie. I chciałoby się powiedzieć, że limit pecha w kadrze został już wykorzystany, ale w koronawirusowych realiach byłoby to zbyt śmiałe stwierdzenie. Tym bardziej, że niejednoznaczny wynik uzyskał Jakub Wolny i w piątek okaże się, co z jego występem.

ZOBACZ WIDEO: Trener polskich skoczków do zwolnienia? Tajner tłumaczy sytuację Doleżala
Aktualnie wiemy, że do piątkowych treningów i kwalifikacji mają przystąpić: Jan Habdas, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek i Stefan Hula. Oby ta lista nie uległa już żadnym modyfikacjom.

Święta nie będzie także z innego względu. Do wtorku sprzedano tylko połowę biletów (4,5 tys.) na każdy konkurs. Powód? Z jednej strony gorsza dyspozycja Polaków w sezonie 2021/22, z drugiej - potężna podwyżka cen biletów (WIĘCEJ). Trudno spodziewać się, by pod nieobecność Stocha i Kubackiego zainteresowanie nagle wzrosło.

Póki co nic nie układa się po myśli polskich skoczków i kibiców. Liczymy jednak na to, że po piątkowych treningach i kwalifikacjach będziemy w lepszych nastrojach. I że dotychczasowy pech podwójnie zmobilizuje naszych zawodników. Wkrótce się o tym przekonamy.

AKTUALIZACJA
Piątek przyniósł dobre wiadomości ws. Jakuba Wolnego (uzyskał negatywny wynik kolejnego testu i będzie mógł wystartować w zawodach), a także... sensacyjny zwrot ws. Pawła Wąska.

Jak poinformował Polski Związek Narciarski, Wąsek został poddany dwóm powtórnym testom PCR na obecność koronawirusa. Dwukrotnie uzyskał negatywne wyniki badań na COVID-19 i został dopuszczony do startu w zawodach.

Program Pucharu Świata w Zakopanem:

piątek (14.01.2022)

15:30 - oficjalny trening (dwie serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (15.01.2022)
15:00 - seria próbna
16:00 - konkurs drużynowy

niedziela (16.01.2022)
15:00 - seria próbna
16:00 - konkurs indywidualny

Czytaj też: Czołowa kadra bez głównego trenera w Zakopanem

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Półhejter Zgłoś komentarz
  Źle te skoki wyglądają. Możliwe, że to już koniec polskich skoków. Trójka najlepszych jest już w wieku bliskoemerytalnym i możliwe, że już nie dadzą rady z siebie więcej
  Czytaj całość
  wycisnąć. Młodsi są wyraźnie gorsi. Ale, być może , gdzieś tam trener przegiął z treningiem i jeszcze nie doszli do siebie. Gorzej, że jeśli się pogubili technicznie, to mogą się nie odnaleźć. Wydawałoby się, że konkurencja coś ekstra szczególnego wymyśliła, czego nasi jeszcze nie mają. Ale byłoby to prawdopodobne, gdyby dotyczyło jednej, może góra dwóch reprezentacji. A tymczasem to 5 drużyn jest wyraźnie lepszych, plus incydentalnie Szwajcar, znacznie też się poprawili Rosjanie. Chyba więc jakieś błędy w treningu.To daje nadzieję na złapanie formy w późniejszym okresie, ale może to być dopiero marzec, a nie luty. Na najbliższą przyszłość perspektywy są raczej czarne.
  • Giampaolo Zgłoś komentarz
   Nie jest aż tak źle. Ten sezon ma charakter przejściowy, nasi skoczkowie muszą po prostu go dokończyć i poszukać formy na kolejny. Docelową imprezą tego sezonu są oczywiście igrzyska
   Czytaj całość
   olimpijskie i to na nią wszyscy mają być zdrowi. Puchar Świata w Zakopanem, jakkolwiek to konkurs rozgrywany w Polsce, nie ma w praktyce specjalnego znaczenia. Nasi skoczkowie są w Pucharze Świata daleko, bez szans na Kryształową Kulę czy miejsce w pobliżu podium, więc ważniejsze to dobrze przygotować się do igrzysk. Żyła wykazuje tendencję wzrostową, jeśli chodzi o formę, a jeśli chodzi o innych, może być tylko lepiej.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×