KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koncertowe skoki Polaków w Willingen!

Na to czekaliśmy! Polacy podczas piątkowego prologu w Willingen oddawali kapitalne skoki. Zwyciężył powracający po kontuzji Kamil Stoch! W czołowej dziesiątce znalazło się czterech Biało-Czerwonych.

Dawid Franek
Dawid Franek
Kamil Stoch Getty Images / Alex Gottschalk/DeFodi Images / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Do piątkowego prologu w Willingen przystąpiło pięciu reprezentantów Polski. Jako pierwszy na skoczni zaprezentował się Stefan Hula. Najbardziej doświadczony skoczek w naszej kadrze oddał dość przeciętny skok na odległość 124,5 metra. Po Huli nie musieliśmy długo czekać na następnego Polaka.

Z numerem dziewiętnastym na belce startowej zasiadł Paweł Wąsek i odpalił rakietę! 22-latek wykorzystał wiatr pod narty i uzyskał 140,5 metra. Chwilę po nim skakał Dawid Kubacki i uzyskał taką samą odległość. Mistrz świata z Seefeld miał jednak mniej odjętych punktów za wiatr, dlatego po swoim skoku objął prowadzenie. Obaj nasi skoczkowie prezentowali w locie bardzo ładną sylwetkę.

Po próbie Kubackiego warunki jeszcze bardziej się polepszyły, dlatego jury konkursu zdecydowało o obniżenie belki do dwunastego stopnia. Kilku zawodników jednak nie potrafiło się zbliżyć do wyników Biało-Czerwonych aż na belce zasiadł kolejny z naszych zawodników Piotr Żyła. 35-latek potwierdził kapitalną formę z konkursu drużyn mieszanych i osiągnął 143 metry, obejmując prowadzenie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kapitalny gol w wykonaniu piłkarki! Trafiła idealnie

Jednak na miejscu dla lidera Żyła długo nie postał, bo do akcji wkroczył kolejny wilk głodny skoków narciarskich - Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski oddał kapitalny skok na odległość 146 metrów. Wylądował spokojnie, równolegle, ale sędziowie docenili długość skoku. Łącznie Stoch otrzymał od nich 52,5 pkt. Po występie Polaka jury obniżyło belkę do jedenastego poziomu.

Po tym, jak każdy z Polaków oddał już swój skok oczekiwaliśmy, którzy rywale zagrożą im w końcowej klasyfikacji prologu. Wielkie szanse miał na to Timi Zajc, ale Słoweniec zanotował groźny upadek. Zmierzono mu 143 metry, ale widać było, że Zajc otrzymał mocny podmuch pod narty i próbował skracać skok.

W kolejnych próbach oprócz Daniela Hubera już nikt nie mógł się zbliżyć do Kamila Stocha. Polak triumfował w całym prologu. W pierwszej dziesiątce spośród Polaków znaleźli się jeszcze Piotr Żyła (4. miejsce), Dawid Kubacki (7. miejsce) oraz Paweł Wąsek (9. miejsce).

Ze skoku w prologu zrezygnowało kilku świetnych skoczków na czele z Karlem Geigerem i Ryoyu Kobayashim. Nie ujmuje to jednak wspaniałym rezultatom osiąganym przez Polaków. Jak widać głód skakania zrobił swoje i z nadziejami możemy czekać na konkursy indywidualne.

Klasyfikacja piątkowego prologu:

Miejsce Zawodnik Odległość Nota
1. Kamil Stoch 146 136,2
2. Daniel Huber 141 136,1
3. Anze Lanisek 137,5 131,7
4. Piotr Żyła 143 130,3
5. Lovro Kos 135 125,7
6. Marius Lindvik 134,5 125,6
7. Dawid Kubacki 140,5 125
8. Severin Freund 141 121,6
9. Paweł Wąsek 140,5 120,7
10. Halvor Egner Granerud 133,5 119,2
28. Stefan Hula 124 97,9

Czytaj także: Słowenia coraz bliżej podium w Pucharze Narodów. Zobacz klasyfikację

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
 • steffen Zgłoś komentarz
  Dobre skoki na treningu punktowanym. I już pierdylion triumfalnych artykułów... Wy nie umiecie inaczej, tylko od ściany do ściany?
  • Alfer 2015 Zgłoś komentarz
   ...jeżeli pan Stefan H. oddaje dość przeciętny skok, to znaczy, że znajduje się w szczytowej formie ...zwykle i od lat partaczy na potęgę...przypuszczam , że w saneczkarstwie miałby
   Czytaj całość
   większe szanse...gość zdaje się po AWF-ie -mógłby uczyć wychowania fizycznego czy byc jakimś instruktorem sportowym, a uparcie i konsekwentnie od lat zabiera i blokuje miejsce młodym , a drużynie szanse na wysokie i stałe miejsce w światowej czołówce drużynówki... ...Panie Stefanie , niech Pan PRZESTANIE ...
   • Alfer 2015 Zgłoś komentarz
    WSPOMINAJĄC dawne lata... mieliśmy kiedyś łyżwiarzy figurowych, którym wszystko na treningach wychodziło ...w konkursie szorowali tyłkiem po lodzie ... moim zdaniem PŚ mogą opuścić
    Czytaj całość
    (i tak już nic nie ugrają ) , a skupić się na igrzyskach ...Kolejne Złoto dla Kamila Stocha na trzecich kolejnych igrzyskach...tego chyba jeszcze nie było ? ... p. Kamila stać na to... no i oczywiście trzymać dystans od Doleżala...
    • Steppenwolf Zgłoś komentarz
     A gdyby z tej "piątki" reprezentantów "czwórka" się przewróciła, to dalej skakałaby jedynka reprezentanta? Jeden, dwóch reprezentantów, jedna, dwie reprezentantki,
     Czytaj całość
     jedynka siku, dwójka kupa.
     • Adela Rozen Zgłoś komentarz
      Przecież to jedynie trening najlepsi sobie odpuścili ...:-)
      • dopowiadacz1 Zgłoś komentarz
       No , no Kamil nie tak daleko , bo zarazisz się ptasią grypą w locie . Jednak przerwa w skokach i brak treningów z Doleżalem , dobrze wpłynęły na skoczków ,oby tak dalej , . Brava .
       • łoli12 Zgłoś komentarz
        w konkursie Tajnerowi na odciski
        • Mossad Zgłoś komentarz
         Jeszcze poczekajmy, jeszcze sie nie spieszmy. Jutrzejsze i niedzielne konkursy powiedza więcej.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×