KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Małysz pełen uznania dla heroizmu Ukraińców

"Jestem pod wrażeniem bohaterskiej postawy Narodu Ukraińskiego. Jednocześnie buduje mnie zachowanie nas, Polaków" - napisał Adam Małysz w emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Małysz Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Adam Małysz
W ubiegły czwartek ok. godz. 4:00 Władimir Putin wydał rosyjskim wojskom rozkaz ataku. Rozpoczął wojnę na Ukrainie. Końca inwazji nie widać.

Ukraińcy bronią się dzielnie. Wspiera ich w tym niemal cały świat. Adam Małysz zwraca uwagę jednak na zupełnie inną kwestią. Do takiego czegoś w obecnych czasach w ogóle nie powinno dojść.

"Wydarzenia ostatnich dni, od napaści Rosji na Ukrainę, są dramatyczne. To niewyobrażalne, że w dzisiejszych czasach w środku Europy dochodzi do wojny" - napisał w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: Sporty zimowe nie są domeną Polaków? "Często nie mamy warunków, żeby trenować"

"Najbardziej cierpią w niej zwykli obywatele, również sportowcy, jak ukraińscy skoczkowie narciarscy" - kontynuuje swój wpis.

Tutaj należy przypomnieć, że największe światowe związki i federacje usuwają ze swoich rozgrywek sportowców, reprezentacje i kluby z Rosji, ale też Białorusi. FIS do końca sezonu wykluczyła zawodników z obu tych państw.

Małysz z kolei jest dumny z dwóch rzeczy: bohaterskiej postawy broniących się Ukraińców i reakcji na wojnę Polaków, którzy niosą ogromną pomoc i wsparcie dla zaatakowanych.

"Jestem pod wrażeniem bohaterskiej postawy Narodu Ukraińskiego. Jednocześnie buduje mnie zachowanie nas, Polaków, potrafiących bezinteresownie pomagać w razie potrzeby" - zakończył swój wpis.

Zobacz także:
Słowo, które mówi wszystko. Oni nadal nie rozumieją
Nareszcie! CEV i FIVB podjęły decyzję, na którą wszyscy czekali

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×