Najlepszy występ Polaków, a w mediach? Zaskakująca reakcja

W sobotę skoczkowie narciarscy dostarczyli kibicom wielkich emocji. W konkursie PŚ w Klingenthal triumfował Karl Geiger. Liderzy polskiej kadry zanotowali najlepszy występ w sezonie, ale nie odnotowano tego w światowych mediach.

Dawid Franek
Dawid Franek

Sport.de: "Geiger wygrywa w punktowym thrillerze"

W sobotniej rywalizacji najlepszy był Karl Geiger, przerywając serię zwycięstw Stefana Krafta, która zatrzymała się na liczbie cztery. Podium uzupełnił Ryoyu Kobayashi. Skoczkowie stworzyli niesamowity spektakl, wielokrotnie przekraczając rozmiar skoczni (140 metrów). Nic dziwnego, że niemiecki portal Sport.de był zachwycony wydarzeniami z Klingenthal.

"30-latek z Oberstdorfu zwyciężył w sobotę niewielką przewagą przed Austriakiem Stefanem Kraftem i było to pierwsze indywidualne zwycięstwo niemieckiego zawodnika w zawodach Pucharu Świata na saksońskiej skoczni narciarskiej" - czytamy.

"Dla Geigera było to 14. zwycięstwo w Pucharze Świata i pierwsze od stycznia 2022 roku" - dodano.

Do walki o podium nie włączyli się reprezentanci Polski, ale Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki zaliczyli najlepsze występy w sezonie, plasując się odpowiednio na 11. oraz 15. pozycji. To zdecydowany postęp względem wcześniejszych weekendów w Ruce oraz Lillehammer, lecz tym razem niemieckie oraz inne światowe media tego nie odnotowały.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)