LGP w Hinterzarten: kontrowersja w konkursie. Maciej Kot otrzymał zbyt niskie noty

Sobotnie zmagania w LGP Maciej Kot przegrał o 0,4 punktu z Andreasem Wellingerem. Sędziowie niesłusznie niżej ocenili skok Polaka od Niemca, co miało kluczowy wpływ na ostateczną klasyfikację. Zapraszamy na podsumowanie weekendu w Hinterzarten.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński

Największa kontrowersja: noty sędziowskie w drugiej serii dla Macieja Kota 

Nie po raz pierwszy w ostatnich miesiącach po zakończonym konkursie w skokach narciarskich najwięcej mówi się o notach sędziowskich. W sobotę podczas drugiej serii zawodów w Hinterzarten praca osób oceniających styl znów wzbudziła sporo kontrowersji.

Zmagania na obiekcie K-95 były bardzo wyrównane. Zawodników dzieliły niewielkie różnice punktowe, a to sprawiło, że bardzo ważną rolę odgrywały bonifikata za wiatr w plecy oraz noty sędziowskie. W drugiej serii najdłuższy skok, na 105,5 metra, oddał Maciej Kot. Taka próba pozwoliła liderowi LGP przesunąć się z czwartej na drugą lokatę.

Polak z triumfatorem Andreasem Wellingerem przegrał zaledwie o 0,4 punktu. Niemiec skoczył 103,5 metra, ale dostał od sędziów 57 punktów. Kot za styl otrzymał natomiast 56 punktów. Porównując skoki Polaka i Niemca oba były nienaganne technicznie, a co więcej, to nasz reprezentant skoczył o dwa metry dalej. Urodzony w Limanowej skoczek również powinien otrzymać minimum 57 oczek za styl, co pozwoliłoby mu wygrać sobotnie zawody.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Maciej Kot za swój skok w drugiej serii powinien podobnie jak Andreas Wellinger otrzymać 57 pkt?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (7)
 • CKM_fan Zgłoś komentarz
  Skoro skoki sa juz i tak megaskomputeryzowanym sportem, moze nalezy to jeszcze udoskonalic i napisac program komp, który przyznawalby pkt za styl? A tak na serio to i skoki i pilka nożna to
  Czytaj całość
  sporty w których nalezy ograniczyc ingerencje sedziów w wynik zawodów bo jest za dużo tych błędów z ich strony.
  • Jan Lewandowski Zgłoś komentarz
   Już kiedyś pisałem ,że w skokach działa sędziowska mafia ,która steruje konkursami .Ale do tego klanu Polski nie przyjęli ???
   • Klaudia Emilka Zgłoś komentarz
    Mafia bierze się za skoki. Niesprawiedliwość, protest powinno się wnieść !!!!
    • jendrula Zgłoś komentarz
     Dla mnie jest wszystko jasne, bo przy wyrównanym poziomie o miejscach decydują sędziowie, i zresztą konkurs odbywał się w Niemczech. Jak powiedział komentator z Eurosportu zawodnik
     Czytaj całość
     skacze a sędziowie robią co mogą ...
     • Janusz Lech Zgłoś komentarz
      Chcąc żeby oceny sędziów były sprawiedliwe trzeba zmienić system , wprowadzić kombinezony w jednym kolorze .Sędzia powinien widzieć sylwetkę ale nie powinien wiedzieć kto to jest
      Czytaj całość
      .Styl jest stylem i nie rozumiem co ma do tego długość skoku .Dlaczego piękny stylowo skok na np. 120 metrów oceniono po 17 pkt . ,a skok słaby stylowo na 130 m na 18 pkt.